https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Kraken yakında kendi bankasını kuracak

Kraken yakında kendi bankasını kuracak


  • Kraken, kripto para birimi bankasının lansman yolunda olduğunu söylüyor.
  • Kripto para borsası başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşterilere Kraken Bank hizmetleri sunacak.
  • Yeni bir kripto dostu bankanın lansmanı, kripto bankası Silvergate FTX çöküşünden sonra sendelemeye devam ederken geliyor.

Kripto para borsası, Kraken’in yakında kendi bankasını kuracağını doğruladı.

Resmi Kraken destek hesabından gelen bir tweet, Kraken Bank’ın doğru yolda olduğunu ve başlangıçta ABD’deki kripto platformunun müşterileri tarafından kullanılabileceğini belirtti.

şifreli yayın blok Ayrıca Pazartesi sabahı, Kraken’in baş hukuk görevlisi Marco Santori’nin ayrıntılarına atıfta bulunarak haberlerin altını çizdi.

Kraken kripto bankası kuruyor

Kraken, Wyoming’deki kripto bankasına yönelik planların, Özel Amaçlı Depo Kurumu veya SDPI tarafından onaylanmasının ardından bir girişim olduğunu söylüyor. Böylece borsa, bir ABD devlet bankacılığı tüzüğü alan ilk kripto şirketi oldu.

Borsanın bir banka için planları, kripto para birimi sektörü, kripto dostu banka Silvergate zor bir dönemden geçerken kripto ile ilgili bir gerilemenin son bölümünde gezinirken ortaya çıkıyor. ABD merkezli kripto bankası, kripto para borsası FTX’in çöküşünden bu yana finansal kasvetle boğuşmaya devam ediyor.

Kraken’in kendisi de artan düzenleyici baskı altına girdi ve son zamanlarda takas hizmetleri konusunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile multimilyon dolarlık bir anlaşma yapmayı kabul etti.

SEC ayrıca kripto para şirketlerine karşı düzenleyici eylemlerini hızlandırdı ve stabilcoin ihraççısı Paxos, ajans ücretleriyle karşılaşanlardan biri oldu. Kripto para birimi borç vereni Nexo, ABD pazarından kademeli olarak ayrıldığını açıkladıktan sadece birkaç hafta sonra Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bir anlaşmaya varmayı da kabul etti.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın