https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Kripto bankası Silvergate kapandığını açıkladı – World Digital Media News

Kripto bankası Silvergate kapandığını açıkladı – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto piyasasına odaklanan Silvergate Bank, finansal zorlukları aşmadan faaliyetlerini sonlandırmaya karar verdi.

Silvergate Bank’ın ana şirketi Silvergate Capital Corporation şirketinin görüşleri Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında, bankanın faaliyetlerine son verildiğini ve bankanın gönüllü olarak kapatıldığını duyurdu.

Açıklamada, son aylarda sektördeki ve düzenleyici gelişmelere dayanarak Silvergate bankalarının kademeli olarak kapatılması ve gönüllü banka kapatmalarının en iyi eylem planı olarak görüldüğü söylendi. Şirket, iptal süresi boyunca tüm depozitoları iade etmeyi taahhüt eder.

Silvergate Bankası, geçtiğimiz hafta bağımsız denetçilerin daha fazla bilgi edinme talebi doğrultusunda finansal sonuçlarının ertelenmesini istemiş ve ardından yaptığı açıklamada yeterli fon sağlayamama riskine işaret etmişti. Banka ayrıca 3 Mart’ta kripto endüstrisini destekleyen bir platform olan Silvergate Exchange Network’ü kapattığını duyurdu.

Son olarak bankanın faaliyetlerine devam etmeme kararı alması üzerine tasfiye yönetim şirketi olarak Centerview Partners LLC atanmıştır.

FTX size Bankanın iflası nedeniyle mali açıdan zor durumda olan banka, ayakta kalabilmek için uzun vadeli varlıklarını zararına satmak zorunda kaldı. Ayrıca faaliyetlerine devam edebilmek için birçok kredi kullanmıştır. Ancak hızlı para ve müşteri akışı bankayı yaşanmaz hale getiren bir gelişme oldu. Son olarak, büyük ABD kripto şirketlerinin Silvergate ile çalışmayı bıraktığının duyurulması, sorunu tırmandıran son adım oldu.

Sonuç olarak, beklentilere göre 2022’de başlayan kripto para piyasası krizinden en son etkilenen şirket Silvergate oldu.

Kripto piyasaları etkilenmeye devam ediyor

Kripto para piyasalarında satıcının görüşü devam ediyor. Dün Powell of Satışları artıran şey, şahin görüşlerinin devam etmesi ve Silvergate’in sektörden uzaklaştırıldığına dair haberler oldu.

Bitcoin, günü yüzde 2’lik düşüşle 22.000 doların altında kapattı. Sabah saatlerinde 21.700 dolarda olan Bitcoin, şubat ayının diplerinde. Net değer şu anda 1 trilyon dolar seviyesinin altında.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın