medyauzmani.com

Kripto ne anlama geliyor? – KoinMedia


becommer_koinmedya

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin önemli bir göstergesi olan Korku ve Açgözlülük Endeksi, 17 ayın en yüksek seviyesinde. Bu ne anlama gelir? Yeni bir sonbahar gelecek mi? Detaylar burada.


Bitcoin “açgözlü” endeksi 17 ayın zirvesinde: Bu kripto için ne anlama geliyor?

Bitcoin ve kripto para birimleri için Korku ve Açgözlülük Endeksi son zamanlarda önemli ölçüde arttı. Kripto para piyasası belirsiz bir finansal ortamda dalgalanmaya devam ederken. Peki, politikanın yükselişi kripto yatırımcıları için ne anlama geliyor?

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, Kasım 2021’den bu yana en yüksek seviyede

Alternative.me tarafından sağlanan bilgilere göre, Bitcoin ve kripto para birimleri için en son Korku ve Açgözlülük Endeksi 58’de bulunuyor. Bu, pazarın “açgözlülük” içinde olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla bu, Kasım 2021’deki boğa rallisinden bu yana bu tür ilk yükseliş.

İlgili – Bitcoin fiyatında 30.000 doların altında yeni destek: kritik BTC seviyeleri

Bitcoin

Kaynak: Alternative.me

Endeks, fiyatları satış hacmi, piyasa oynaklığı, fiyat oynaklığı ve kamuoyu duyarlılığı gibi çeşitli göstergelere dayalı olarak hesaplar. Örneğin, çok fazla korku varsa, hisse senedi fiyatları değerinin altında satabilir. Çok fazla açgözlülük, tüccarların varlıkları fazla düşünmesine ve fazla satmasına neden olabilir.

İlgili – Ethereum fiyatı 2.000 $ alanındaki desteği doğruladı: ETH teknik analizi

Genel fikir aşağıdaki gibidir. Çok gergin bir durum da alım fırsatı olarak görülür. Yüksek açgözlülük, piyasanın düzeltebileceğinin bir işareti olarak görülüyor.

Öte yandan poliçenin “korku” alanında olması piyasada tedirginliğe işaret ediyor. “Açgözlülük” durumu ise kripto para piyasasının başarısına olan güvenin arttığını gösteriyor. Politikanın şu anda 58 noktada olması “açgözlü” nitelikte, yani piyasaya güvenin geri dönüşü.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın