medyauzmani.com

Kripto para birimlerinin yeni potansiyeli: Benimseme ve vergilendirme


Kripto para birimleri için en büyük engellerden biri benimseme ve kabul etmedir. Şimdi ise ABD’de kriptonun önünü açan yeni bir gelişme haberi geldi. Ama bu aynı zamanda başka bir sorunu da beraberinde getiriyor. Hadi daha yakından bakalım.


Kripto paraların önünü açan önemli gelişme

ABD’nin Colorado eyaleti, 1 Eylül’den itibaren bu eyalette vergilerin kripto para birimlerinde ödenmesine izin veriyor. Colorado Valisi Jared Polis, yılın başında bunu yapma sözü verdi. Bu söz tutulduğu için oldu. Polis, kripto paraların destekçisi olduğu bilinen bir politikacıdır.

Colorado, ABD’de kripto para birimi işletmelerini teşvik eden ve sınırları içinde kripto kullanan tek eyalet değil. Arizona, Wyoming ve Utah’daki yasa koyucular zaten benzer yasa tasarıları önermişti. Bu ülkeler de vergi ödemelerinin farklı kripto para birimleri ile ödenmesinin önünü açıyor.

Blockchain teknolojisini ve kripto şirketlerini benimseyen ülkeler için birçok ekonomik fayda var. Akıllı ülkeler şimdiden kriptoyu geleceğin finans merkezi olarak görüyor. Bu nedenle bu alanda harekete geçmektedir.

İlgili – Bitcoin fiyatında iki 20 bin dolarlık zirveden sonra ne olur? BTC’nin güncel analizi

Vergiler kripto para birimleri ile ödenebilir, ancak…

Ohiolular Bitcoin ile Vergi Ödeyebilecek!  Bu hikaye kötü günler geçirdiğimiz bugünlerde bizi gülümsetebilecek bir hikaye olabilir mi?

Öte yandan uzmanlar mükellefleri uyarıyor. Kripto ile vergi ödemek ek vergilere neden olabilir. Ancak Colorado’ya yapılan bu hareket kripto için önemli. Yeni başlayanlar için, ülkeler kripto para birimlerinin önemini ve ekonomideki yerlerini kabul etmeye başlıyor. Ama önce vergi sorununu çözmeleri gerekiyor.

Çünkü vergi makamları kripto paraları gelir kaynağı olarak görüyor. Kriptoda vergi ödeyen bir vatandaş, vergiye tabi olan kripto alıp sattığını beyan eder. ABD, kriptoyu vergi ödeme aracı olarak kullanmak istediğini önce konuyu açıklamalı.

İlgili – Ethereum fiyatında 1.400 dolara yeni bir hamle mi? ETH’nin mevcut analizi

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın