https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Kripto para borsası Binance’e dev yasak!

Kripto para borsası Binance’e dev yasak!Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Binance’in stablecoin’i Binance USD’nin (BUSD) ticaret çiftini askıya alacağını duyurdu. Şirket, bu kararın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun BUSD’yi açıklamasının ardından alındığını belirtti.

Coinbase, Binance USD (BUSD) işlemlerini askıya aldı

SEC tarafından yapılan açıklamaya göre Binance USD, stablecoin listeleme kriterlerini karşılamadı. Coinbase, bu komite uyarısı karşısında yaptığı son açıklamada BUSD’yi listelemeyi bırakacağını duyurdu. Buna göre 13 Mart itibarıyla USD paritesi Binance’te işlem görmeyecek.

Coinbase, SEC duyurusunun ardından BUSD ticaretini askıya alan ilk büyük ABD merkezli borsa oldu. Coinbase’in bu kararı, stablecoin’lerle uğraşırken düzenleyici inceleme için önemli bir gelişmedir.

https://kriptohaberleri.gen.tr/chatgpt-bitcoin-icin-tahmin-yapti

Bilmeyenler için stablecoinler, kripto para dünyasındaki volatiliteyi azaltmak için ABD doları gibi çeşitli varlıklara sabitlenmiş kripto para birimleridir. BUSD, en çok Paxos Trust tarafından geliştirilen bir stablecoin olarak biliniyor ve 2019’dan beri Coinbase’de işlem görüyor. Ancak Coinbase hakkındaki yorumu yatırımcıları endişelendiriyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından paylaşılan açıklamaya göre BUSD, ABD’de stablecoin listeleme kriterlerini karşılamıyor. Paxos’un BUSD’yi federal menkul kıymetler yasaları uyarınca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kaydettirmesi gerekiyordu. Ancak geliştirici şirket, menkul kıymet olmadığını iddia ederek BUSD’yi kaydettirmedi.

Henüz Binance’ten bu konuda bir açıklama gelmese de BUSD işlem çiftinin 13 Mart’tan itibaren Coinbase’de kullanılamayacağını belirtmekte fayda var.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Amerikan Teknoloji Haberleri

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın