medyauzmani.com

Kripto para borsası Zipmex moratoryumu uzatmak için başvurdu


  • Zipmex, müşterileri ve yatırımcısı için işe yarayan bir çözüm bulmaya çalışırken mahkemeyi uzatmak için başvurduğunu söyledi.
  • Moratoryum, Zipmex’in geçen yıl Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmasının ardından uygulanmıştı.
  • Kripto para borsası, mevcut yatırımcıyı meşgul ederken bile yeni yatırımcılarla müzakere ettiğini söylüyor.

Geçen yılki kripto piyasası bulaşmasının ortasında iflas başvurusunda bulunan bir kripto para borsası olan Zipmex, yatırım anlaşmasıyla ilgili bir güncelleme sağladı.

Bugün yayınlanan bir duyuruya göre Zipmex, iflas davaları sırasında yürürlükte olan moratoryumu uzatmaya çalıştığını söylüyor.

Borsa, yatırımcının borsanın yeniden yapılandırılmasının bir parçası olarak kararlaştırılan ödemeyi ertelemesinin ardından Singapur İflas Mahkemesine iki ay süreyle uzatma başvurusunda bulunduğunu ortaya çıkardı.

Zipmex Asia, moratoryumu iki ay uzatmak istiyor

Söz konusu yatırımcı, Mart ayı ödeme dilimini kaybettikten ve Zipmex’in Z Wallet operasyonlarını etkiledikten sonra, yatırım anlaşmasında – düzenleme şemasında – bir değişiklik talep etti. Yatırımcının ayrıca yatırım miktarını ayarlamak için kripto para borsasını aradığı bildirildi.

Bugün itibariyle yatırımcı, Sosyal Güvenlik Sözleşmesi’nin süresinin dolduğunu ve artık Sosyal Güvenlik Sözleşmesi şartlarına uymakla yükümlü olmadığını iddia etmektedir. Yatırımcı, işletme sermayesi kredisinin getirisini de talep ettiZipmex Kitapları.

Güncellemeye göre Zipmex, tüm taraflar için işe yarayan bir çözüm bulmak için yatırımcı ile görüşme halinde. Gecikmenin müşteri çekme işlemlerini ve Z Wallet’ın planlanan yeniden açılışını etkilediğini bilen şirket, yeni yatırımcılarla da görüşmelere başladı.

Bu nedenle Zipmex ekibi, müşterileri için mümkün olan en iyi çözümü bulmalarına olanak sağlamak amacıyla moratoryumu iki ay uzatmayı düşünüyor.

CoinJournal’ın bildirdiği gibi, Güneydoğu Asya borsası, iflas koruması başvurusunda bulunmadan önce Temmuz ayında para çekme işlemlerini durdurdu. O sırada Zipmex, çöken Celsius Network ve Babel Finance’in sırasıyla 5 milyon $ ve 48 milyon $’lık risklerini açıkladı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın