medyauzmani.com

Kripto para endüstrisindeki bugünün temel trendleri – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto para piyasasındaki en popüler haberlerden derlediğimiz haber özetleri ile piyasa hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kim Kardashian, bir kripto promosyon ücreti beyan etmediği için SEC tarafından 1,26 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu), Instagram’da kripto varlıkları tanıtmak için alınan ödemeleri ifşa etmediği için.SEC hisse fiyatı) Şarj oldu.

SEC’den yapılan açıklamaya göre, Kim Kardashian’ın EthereumMax tarafından sunulan bir kripto varlık olan EMAX tokenlerini göstermek için 250.000 dolar ödediği bildirildi.

SEC, promosyon için alınan ödemelerin ifşa edilmemesinin federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini ve Kardashian’a 100.000 dolar faizle 1.26 milyon dolar para cezası verdiğini söyledi.

Kardashian, devam eden soruşturmayla işbirliği yapacağını ve üç yıl boyunca herhangi bir kripto ticaretini teşvik etmeyeceğini söyleyerek davaya müdahale etmedi.

Celsius yetkilileri, şirket iflas başvurusunda bulunmadan önce 10 milyon dolar serbest bıraktı

Financial Times’ın bildirdiğine göre, Celsius’un kurucusu Alex Mashinsky, şirket müşteri hesaplarını dondurup borçlandırmadan önce bir kripto borç verenden 10 milyon dolar çekti.

Mashinsky’nin fonları geri çektiği iddiaları, iflas sürecini denetleyen Celsius’un CEO görevinden ayrılmasından günler sonra geldi. Belki düşmeden önce eylemaraştırılmaya devam edilecek ve Mashinsky ve diğer yetkililerin Celsius’un mali kaybı hakkında bildiklerini.

Binance, Kazakistan ile bölgesel borsalar konusunda bir anlaşma imzaladı

Binance, ülkede dijital bir finans piyasası kurmak için Kazakistan Finansal İzleme Ajansı ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşmanın ilkeleri, yasadışı ticareti ve kripto varlık işlemeyi ve veri iletimini önlemede işbirliğini içeriyor.

BinanceAğustos ayında Astana Finansal Hizmetler Kurumu’ndan ülkede faaliyet göstermek üzere lisans aldı. Daha önce Binance CEO’su Changpeng Zhao, Mayıs ayında Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Zhomart Tokayev ve diğer üst düzey Kazak yetkililerle bir araya geldi ve Kazakistan Kalkınma Bakanlığı ile bir anlaşma imzaladı.

Hoskinson, kardanoYakında Voltaire’in bölümüne katılacağını söyledi.

Cardano ağını oluşturan şirket, IOG’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Charles Hoskinson’dur. Cardano’nun Yakında yol haritasındaki son adım olan Voltaire çağına gireceğini söyledi.

Cardano için Voltaire dönemi, Cardano ağını sürdürülebilir kılmak için son gereksinimlerin karşılanacağı zamandır. Oylama ve finansal planlamanın bu dönemde devreye girmesiyle, İnternet katılımcıları paralarını ve oy haklarını İnternet’in gelecekteki gelişimini etkilemek için kullanabilecekler.

Cardano ağının başarılı olması için Shelley’nin zamanında kurulan dağıtılmış altyapıya değil, aynı zamanda standart bir şekilde zaman içinde sürdürülebilme ve sürdürülebilme yeteneğine de ihtiyacı olacak. Bu amaçla, Voltaire’in zamanında, çevrimiçi katılımcılar, mevcut ve onaylanmış yöntemlere dayalı olarak paydaşlar tarafından oylanacak olan Cardano düzenleyici tekliflerini önerebilecekler.

Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) izlemeyi sınırlandırmayı önerdi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Ethereum ağında sansür riskini azaltmak için “birkaç blok satmak” istiyor.

Vitalik Buterin, Ethereum ekonomisinin merkezileşmesini ve diğer kullanımlarını önlemek için düğümlerin gücünü sınırlamak istiyor. Değer kanıtı (PoS) ve MErge’ye geçişten sonra Ethereum’un uygulanmasıyla ilgili endişeler dile getirildi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, geliştiriciler Merge Ethereum incelemesinden kaçınmak için mücadele ederken tüm bloğun üretimini sınırlamak istiyor. Buterin, düğümlerin bloğun ikinci yarısını değil, bloğun ilk yarısını seçmesine ve daha az ticaret yapmasına izin vererek blok oluşturmayı iyileştirebileceğine inanıyor.

BIS raporu, bankaların en çok tercih ettiği kripto paralardan bahsediyor

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), dünya çapında faaliyet gösteren bankaların en popüler kripto para birimlerini listeleyen bir rapor hazırladı.

İki büyük kripto para birimi piyasa değeridir Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), Basel III’e göre kripto varlık riskinde sırasıyla %31 ve %22 ile liderler.

Rapora göre, iki ana kripto para birimi dışında bankalar arasında popüler olan diğer kripto ürünleri lekeli (NOKTA), XRP görüntüleriCardano (ADA), solana (SOL), Litecoin (LTC) Yıldızlar (XLM) listelenir.

Bitcoin madencilik gücü sürekli vuruyor

Toplam kripto para piyasa değeri Eylül başında 1 trilyon dolardan fazla olmasına ve Bitcoin (BTC) fiyatı 20.000 doların altında kalmasına rağmen, büyük kripto madencileri endişeli görünmüyor.

Bitcoin mayınlar Hash fiyatı son haftalarda sabit kaldı. ekle Son 7 hareketli güne göre 2 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 240.208 milyon TH/s kaydetti.

Bir şeyler yaratmak için kullanılan bilgi işlem gücünü temsil eden BTC’nin hash değeri, Bitcoin fiyatının geçici toparlanma belirtileri göstermesiyle Ağustos ayında yükseldi. O zamandan beri, Bitcoin fiyatı istikrarlı bir iyileşme görmese de, hash oranı yükselmeye devam ediyor.

Yazarı: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın