https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Kripto para endüstrisindeki son gelişmeler – World Digital Media News

Kripto para endüstrisindeki son gelişmeler – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – İflasa giren ABD kripto bankası Silvergate’in finansal sonuçları nedeniyle kripto para piyasaları güne negatif başladı. Silvergate’in kripto para birimlerinde büyük bir aksamaya neden olduğu günlük bir manşet olayıydı.

Bugünün manşetlerinde yaşanan bazı gelişmeleri aşağıdaki gibi sıraladık.

dalgalanmaBir arkadaş Mastercard ile kredi kartı çıkartma hakkında konuşuyor

Meksikalı kripto borsası Bitso, Mastercard’ın donanımını kullanarak kredi kartı çıkaracağını duyurdu. Bu sayede borsa müşterileri, Mastercard kabul eden işletmelerdeki hesaplarında kripto para birimleri kullanabilecek. Borsada müşteri tanımlama (KYC) işlemlerini tamamlayan Meksika vatandaşlarına kart hizmeti sunulacak.

Bitso, Ripple’ın Meksika’daki ana ortaklarından biridir. Kripto borsası, 4 yıldır Ripple ile sınır ötesi para transferlerini temsil ediyor.Ayrıca, XRP işlemlerinin hacmi de Bitso’da önemli bir ağırlığa sahip.

Öte yandan Visa ve Mastercard’ın kripto planlarından vazgeçtikleri haberinin ardından hafta başında yaşanan böyle bir gelişme, büyük uluslararası ödeme şirketlerinin kripto alanına yatırım yapmaya devam etmesi nedeniyle bu söylentilerin doğru olmadığını kanıtlıyor.

büyükanne, Kardan ağındaki en büyük 4. proje oldu

Algoritmik kararlı kripto para birimi projesi büyükanne‘nin yazılımı COTI, projenin Cardano ağındaki 4. büyük proje olduğunu duyurdu. Djed, 31 Ocak’ta Cardano ağına girdikten sonra istikrarlı büyümesini kısa süre sonra kaybetti.

Djed’in lansmanından bu yana bir ay içinde, birkaç platform stablecoin’leri desteklediklerini açıkladı. Bunlardan biri, Cardano ağındaki bir NFT projesi olan NMKR, kripto varlık alanını genişletmeye yardımcı olan NFT ve Djed’in yolunu açtı.

COTI, bu gelişmeye ek olarak Djed’in Nami Wallet, Eternl, Yoroi wallet, GeroWallet, Flint, NuFi ve Typhon Wallet ile entegrasyonunu duyurarak çoklu cüzdan desteğine sahip olduğunu duyurdu.

Binance, yeni yatırım desteğiyle Afrika’ya bakıyor

BinanceSon dönemde Afrika pazarındaki varlığını ve Asya’daki genişleme stratejisini artırmak için adımlar atmıştır.

Dünyanın en büyük dijital para birimi değişimi, Afrika kıtasında daha fazla itibari para birimini kabul etmeye başlayarak potansiyel pazarı kucaklamak istiyor. Binance, platformunun Liberya Doları (LRD), Sierra Leone Leone (SLL), Gambian Dalasi (GMD), Moritanya Ouguiya (MRO) ve Cape Verdean Escudo (CVE) gibi para birimlerini kabul edeceğini duyurdu.

Binance Batı ve Doğu Afrika Başkanı Nadeem Anjarwalla, Binance’in kripto para birimlerinin benimsenmesini ve daha fazla kullanılabilirliğini artırma taahhüdünün bir parçası olarak bu karar hakkında yorum yaptı.

HSBC ve Nationwide Building Society, İngiltere’de kripto ticaretini askıya aldı

Bir Bloomberg raporuna göre Fiyat HSBC ve Nationwide Building Society, müşterilerinin Birleşik Krallık’ta kripto para satın almaları için bir aracı olmadığına karar verdi.

Bankaların aldığı kararın, İngiliz düzenleyici Finansal Davranış Otoritesi’nin (FCA) kripto paranın çok tehlikeli bir para birimi olduğunu ilan eden yeni açıklamasından etkilendiği düşünülüyor. Bundan önce HSBC, finansal riskleri gerekçe göstererek müşterilerinin kredi kartıyla kripto para satın almalarını geçen ay yasaklamıştı.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın