medyauzmani.com

Kripto para piyasası son rallinin ardından geriledi, Bitcoin ve Ethereum düşüşe geçti – World Digital Media News


NEW YORK – Kripto para piyasası, önde gelen dijital para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) düşüşe geçmesiyle birlikte, önemli kazançların elde edildiği bir dönemin ardından gerileme yaşıyor. Piyasa değeri 1,4 trilyon dolarla zirveye ulaşan sektörde geri çekilme işaretleri görülüyor.

Kısa süre önce fiyatı tırmanışa geçen Bitcoin, kazançlarını tersine çevirerek şu anda 36.656,75 $’dan işlem görüyor. Bu, geçtiğimiz hafta içinde %15’in üzerinde önemli bir düşüşü temsil ediyor. Santiment’in analizi, işlem hacminde bir düşüşe ve Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranında bir artışa işaret ederek fiyatın aşırı değerlenmiş olabileceğini gösteriyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) gibi teknik göstergelerin işaret ettiği düşüş momentumuna rağmen, Chaikin Para Akışı (CMF) sıfırın üzerinde kalarak bir miktar iyimserliğe işaret ediyor.

Ethereum başlangıçta 2.000 doların üzerine çıktı ancak o zamandan beri yedi gün içinde %4’ten fazla bir düşüşle 1.959,51 dolara geriledi. Bu gerileme, pozitif fonlama oranı ve Alıcı Satıcı Oranının da gösterdiği gibi Ethereum’un vadeli işlem piyasalarına olan ilginin devam ettiğine dair işaretlere rağmen gerçekleşti. Kore yatırım duyarlılığı, Kore Premium Endeksi’nin de yansıttığı gibi düşük seyretmektedir.

Meme kripto para birimleri, piyasanın genelinde görülen kayıpları yansıtıyor. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) değerlerinde %7’ye varan düşüşler görüldü. Bu popüler coin’lerdeki düşüş, mevcut piyasa eğiliminin altını daha da çiziyor.

Şu anda 69 olan Korku ve Açgözlülük Endeksine göre kripto para piyasasındaki genel duygu ‘açgözlü’. Bununla birlikte, işlem hacimlerinin %40 oranında düşmesi ve temel teknik göstergelerin düşüş sinyali vermesi nedeniyle, yakın vadede yavaş hareketin devam edeceği beklentisi var. Büyük cüzdanların miting sonrası 50 binin üzerinde BTC kaybettiği ve bunun da işlem hacmindeki düşüşe katkıda bulunduğu bildirildi.

Yatırımcılar ve tüccarlar bu değişken ortamda gezinirken, kripto para piyasasında gelecekteki hareketleri ölçmek için bu ölçümleri ve analizleri yakından izleyecekler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın