medyauzmani.com

Kripto para piyasasındaki 5 trend – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Bugün kripto para piyasasında meydana gelen haberlerin bir özetini derledik.

Coinbase CEO, ABD ve İngiltere’deki yapısal belirsizlik konusunda uyardı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto şirketlerinin “açık deniz cennetlerine” kaçmasını önlemek için ABD ve İngiltere düzenleyicilerinden daha net kripto para birimi düzenlemeleri çağrısında bulundu.

Innovate Finance tarafından düzenlenen bir konferansta büyük ekonominin kripto şirketleri için net kurallar koymasının çok önemli olduğunu vurgulayan Armstrong, gelişmiş ülkelerin net kurallar koyamamasının şirketleri yurtdışında küçük vergi alanlarına iteceğini söyledi.

Bilindiği gibi Bahamalar’da çalışıyor. FTX fiyatındaki değişikliklerGeçen yıl, gözetim eksikliği nedeniyle kripto endüstrisine milyarlarca dolara mal olan bir çöküş yaşandı.

Avustralya’nın en büyük kripto borsası Cardano’yu (ADA) listeleyecek

Avustralya’nın en büyük kripto borsası BTC Markets, Twitter hesabından Cardano’yu 19 Nisan’dan itibaren platformunda listeleyeceğini duyurdu.

325.000’den fazla kullanıcıya sahip olduğu bilinen BTC Markets platformunda. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), dalgalanma (XRP), Solana (SOL), Algorand (ALGO) gibi kripto para birimlerinin ticaretini entegre eder. Yarın itibarıyla piyasadaki en büyük 7. kripto para birimi KardanBTC Piyasaları ticaret platformunda işlem yapmaya başlayacaktır.

Cardano (ADA) geçtiğimiz aydan bu yana yükselişini sürdürdü ve haftalık işlemlerde 0,46 dolara ulaştıktan sonra 12 Mart’ta destek bulduğu 0,3 doların altından %50’den fazla yükseldi.

Starbucks, Çokgen ağında yeni bir NFT teklifi sunacak

Bu hafta Starbucks, her biri 100 ABD doları olan 5.000 “İlk Mağaza Koleksiyonu Pulu” koleksiyonunu piyasaya sürüyor. İki veya daha fazla “Seyahat Pulu” sahibi koleksiyona erişebilecek.

Bu gelişmenin yanı sıra bir başka büyük marka olan Nike, ilk NFT teklifinin Swoosh blockchain ağında yayınlandığını duyurdu.

XRP, Güney Kore’deki en popüler kripto para birimi haline geldi

WhaleWire tarafından paylaşılan bilgilere göre, XRP/KRW Bu ikisi, dört büyük Kore pazarında en yüksek satışa sahiptir.

XRP ile birlikte diğer popüler altcoinler de Güney Kore’de yüksek işlem hacmine sahip. Aralarında dogecoin (DOGE) Ve Ethereum Klasik (ETC), ikinci sırada az bilinen bir altcoin. Nano (XNO).

Blockchain ödeme sistemi olarak çalışan Ripple’ın adi hisse senedi XRP, şirketin ABD’deki savaşı devam ederken diğer ülkelerde popülerlik kazanmaya devam ediyor.

Goldman Sachs, ana ticaret faaliyetine kripto para birimleri ekleyecek

finansal hizmetler devi Goldman Sachsgelecekte kripto ticaretinde büyük bir potansiyel olduğunu düşündüğü ve blockchain sektöründeki yatırım planları devam ettiği için kripto yatırımcıları için gerekli olan hizmeti genişletme kararı almıştır.

Goldman Sachs tarafından yapılan açıklamada banka, kripto para birimlerinde kullanım için Görsel Yapılandırma fiyatlandırma ve ticaret stratejisi aracını güncellediğini duyurdu. Kurumsal müşterilere sunulan Görsel Konfigürasyon hizmeti, fikir paylaşımı, iş senaryoları oluşturma ve geriye dönük test analizi gibi özellikleri içermektedir.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın