https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Kripto para piyasasındaki yükseliş sürdürülebilir olmayabilir – World Digital Media News

Kripto para piyasasındaki yükseliş sürdürülebilir olmayabilir – World Digital Media News


Yönetim ve yatırım firması Bernstein, kripto para piyasalarına ilişkin son raporuyla dikkatleri üzerine çekti. Rapora göre BTC ve altcoinlerde görülen ralli, kripto para piyasalarının iç dinamikleri nedeniyle kalıcı olmayabilir.

Bernstein, kitabında kripto para piyasalarının Ocak ayı başlarında toparlanacağını söyledi. Şirketten gelen son raporda yükselişin devam edip etmeyeceğine dair sorular görüldü. Hafta başından itibaren yeni bir raporda kripto paralarda kış bitmedi vurgu. Deve göre, birkaç şirket hala BTC ve altcoin satma riski altında.

Bernstein, FTX’in iflasına ve Genesis’in iflas başvurusuna dikkat çekti. Raporda, şirketin hala satış yapma riskinin olduğu belirtildi. Ancak uzmanlar, bu şirketlerinhisse senedi likit olmayan altcoinler” çok güzel. Ayrıca Gri Tonlama Bitcoin Trust’ın (GBTC) ani satış riskinin devam ettiği bildirildi.

Raporu hazırlayan araştırmacılar, bu risklerin devam edeceğine inanıyor. “Kripto para birimi rallisini istikrarsız hale getiriyor” işaret etmek Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, mevcut fiyat hareketlerinin de riskler açısından ilerlediğine dikkat çekti. Zira Bernstein’ın raporunda BTC ve altcoin alımlarında döviz bulunmadığı belirtilmişti:

Kripto Para Sektöründeki Düşüş Devam Ediyor

Başlangıçta Coinbase stokların Japonya operasyonu durdurduğu anlaşılıyor. Ayrıca Coinbase, geçen yıl olduğu gibi 2023’te de işten çıkarma planları yaptı. En son kötü haber, iflas başvurusunda bulunan Genesis’in borçlu olduğu Gemini borsasından geldi. Kripto para borsası sözcüsü CNBC’ye Gemini’nin %10 düşeceğini söyledi.

Singapur’da kripto para birimi değişimi kripto.com geçen hafta da benzer bir kararla kadroyu işten çıkardı. Borsa, bir blog gönderisinde küresel işgücünün yüzde 20’sini işten çıkardığını duyurdu. Blockchain.com da ilerleyen dönemde yaklaşık 110 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu.Tüm bu işten çıkarmalar, satışların düşmeye devam ettiğini ve kripto paranın kış sezonunun başarılı geçmediğini gösteriyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın