medyauzmani.com

Kripto para piyasasının gözleri Coinbase duruşmasında – World Digital Media News


ABD’de kripto para piyasasındaki yasal önlemler artıyor. Ülkenin Yüksek Mahkemesindeki ilk kripto ile ilgili dava bugün başlayacak. Coinbase taraflardan biri ile değiş tokuş

Coinbase’in avukatları, Yargıtay’daki yargılamanın durdurulmasını istiyor. Jüri üyeleri bugün bir duruşmada argümanları dinleyecek.

Planı takip eden avukatlar, davanın kripto para birimi meselesinden çok tartışma süreciyle ilgili olacağını söylüyor. Coinbase tarafı bir karşı iddia elde etmeye çalışsa da davacı, federal mahkemelerde sürecin devam etmesini istiyor.

ABD borsasına karşı açılan davalar, menkul kıymet ihlali iddialarını içerir.

Örneğin, Bielski-Coinbase vaka olarak bilinen bir yöntemi kullanarak, paypal 31.000, temsilci gibi görünen bir kişidir. dolar Boğulduğunu ve güvenlik ihlalinden Coinbase’in sorumlu olduğunu iddia ediyor.

Suski-Coinbase Bu dava borsanın 2021’de planladığı bir davadır. dogecoin (DOGE) piyango iddialarını içerir. Ancak borsa aleyhine açılan davalar ve birçok farklı dava bulunmaktadır.

Uzmanlar, Coinbase’in mahkemeden istediği sonucu alması durumunda daha sonra karşılaşacağı davalarda çok önemli bir kozu olacağını söylüyor.

Davayla birlikte Coinbase, SEC’e staking operasyonlarıyla ilgili sorunları hakkında bir mektup da gönderdi. Borsa, staking işlemlerinin Howey Testi kapsamında menkul kıymetler olarak tanımlanmadığını, bu nedenle düzenleyicinin konuyu açıklığa kavuşturması gerektiğini söyledi.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın