medyauzmani.com

Küresel finans devleri kripto sektöründe hizmetlerini genişletmeye devam ediyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Küresel finans devlerinin kripto sektörüne ilgisi devam ederken endüstrinin, mevcut piyasa koşullarından bağımsız olarak, her geçen gün daha fazla benimsendiği görülüyor. 

Son olarak Standard Chartered‘ın kripto kolu Zodia Custody’nin kripto alanındaki teklifini genişleterek kurumsal müşterilerine kripto varlıklar üzerinden getiri sunacağı duyuruldu. Bununla birlikte Citigroup kurumsal müşterilerin mevduatlarını tokenize etme planları çerçevesinde token hizmetini piyasaya sürdü.

Standard Chartered kripto gözetimini cazip hale getiriyor

Standard Chartered’ın kripto kolu Zodia Custody, gözetim altında tutulan kripto varlıklar için geleneksel finans varlıklarına benzer şekilde getiri sağlamak adına OpenEden ile birlikte çalışacak. Böylece yeni çıkarılacak finansal ürün ile kurumsal şirketlere staking hizmetinin kapısı açılacak. 

Zodia Custody CEO’su Julian Sawyer konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Zodia Custody, ayrıca 2023 yılının ilk aylarında kurumsal talep artışına bağlı olarak ABD piyasasında genişleme amacıyla Zodia Markets adında kurumsal bir ticaret platformu kurdu.

Singapur merkezli OpenEden, daha önce ABD kripto borsası Gemini ile de bir ortalık kurudu. Şirket, ayrıca bu yıl ABD hazine bonolarını tokenize ederek Blockchain’e taşıma planlarını duyurdu. Zodia Custody, geçtiğimiz günlerde Singapur’daki banka düzeyinde kripto saklama hizmetine yönelik artan talebe bağlı olarak bölgede faaliyete başlayacaklarını duyurmuştu. 

Citigroup token hizmetini başlattığını duyurdu.

Dün yapılan açıklamada Citigroup, Citi Token Services olarak adlandırılan ürününü tanıttı ve banka müşterilerinin mevduatlarını artık dünyanın herhangi bir yerine anında gönderilebilmesi için dijital varlıklara dönüştürebileceğini söyledi. 

Citigroup Hizmetler Bölümü Küresel Başkanı Shahmir Khaliq, ürün ile ilgili olarak Citi Token Services’ın kurumsal müşteriler için yeni nesil işlem bankacılığı hizmetleri sunma yolculuğunun bir parçası olduğunu söyledi.

Bu sayede küresel bankacılık devi, mevduatları tokenize ederek Blockchain ağı üzerine taşıyarak anında ödeme hizmeti sunmaya başlayan bankalar arasına katıldı. Hizmet, banka tarafından kontrol edilen özel bir Blockchain ağı üzerinden sunulacak.

Konuyla ilgili diğer gelişmelerde ise Bloomberg News geçtiğimiz günlerde JPM’ın da sınır ötesi ödemeleri hızlandırmak için Blockchain tabanlı yeni bir dijital mevduat tokeni üzerinde çalıştığını duyurdu. Şirketin halihazırda bir Blockchain altyapısı mevcutken yeni proje için düzenleyici onayının beklendiği bildirildi.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın