medyauzmani.com

Kurumsal komisyoncu BTC’de olumlu görünümü koruyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto destekli fonlara para akışı geçen hafta da devam etti. Böylece 4 haftalık fon giriş listesi sonucunda elde edilen toplam para miktarı 345 milyon doları buldu.

Bitcoin tabanlı yatırım fonları kurumsal sektörde kalmaya devam ediyor. Geçen haftanın parası Neredeyse hepsi Bitcoin yatırım fonlarından. Ethereum ile ilgili endişelerin sona ermesinin ardından kripto para piyasasındaki olumlu duruma rağmen, para birimine olan talebin düşük kaldığı görülüyor.

CoinShares verilerine göre, kripto para işlemleri geçen hafta toplam 114 milyon dolar kaydetti. Dolayısıyla yıl başından itibaren yatırımlarda yaşanan artışın ardından bu hafta 116 milyon dolara ulaştı. Son 4 haftadır güzel bir gidişat var. Bu da önceki 6 haftalık sürenin hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağladı. Son verilere göre şirketin yönetilen fonları, çoğu BTC para biriminde olmak üzere 37,9 milyar dolara ulaştı.

Ülke bazında bakıldığında geçen hafta olduğu gibi bu hafta da farklı ülkelere giriş yapan paranın 2018’de 2018’de giriş yaptığı görüldü. ABD 58,5 milyon dolarlık işletme yatırımıyla ilk sırada yer alırken, onu 35,4 milyon dolarla Almanya izledi. Bir diğer dikkat çeken rakam ise 17.9 milyon dolarla Kanada oldu.

Bitcoin güvenli liman olarak aranmaya devam ediyor

Değer bazında, Bitcoin ticareti yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ederek geçen hafta 104 milyon dolarlık yatırım çekti. Dolayısıyla fonun son 4 haftasında Bitcoin ürünlerine yatırdığı miktar 310 milyon dolara yükseldi. CoinShares’teki analistler, finansal krizden endişe duyan yatırımcıların kripto ekonomisini güvenli bir sığınak olarak görmelerinin nedeninin bu strateji olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Bitcoin Short’taki 14,6 milyon dolar, bazı yatırımcıların Bitcoin’de düşüş beklediğini veya pozisyonlarını düşüş riskine karşı korumak için stratejiler geliştirdiğini gösteriyor.

En büyük altcoin’den işlem hacmine giren Ethereum, Shapella’nın geçtiğimiz haftaki başarılı lansmanına rağmen 300.000 dolarda kaldı. Ayrıca Litecoin mülk, yaklaşık 200.000 $ nakit çekerken, Ethereum en çok istenen.

Bir CoinShares raporu, 5,8 milyon dolarlık bir değer gören Blockchain hisse senetlerine de baktı.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın