medyauzmani.com

Laguna Labs CEO’su, düzenlemenin kripto inovasyonunu boğabileceğini söyledi


“Kripto para biriminin temeli, düzenleyicilerin desteklemeye ve korumaya çalıştığı küresel düzenlemeye ve merkezi finansal sisteme aykırıdır.” Stefan Rost dedi ki:

Kripto para Düzenleme dünyanın farklı yerlerinde tanıtılıyor. Sektördeki birçok kişi bu son gelişmeyi memnuniyetle karşılarken, Laguna Labs CEO’su Stefan Rost, düzenlemenin kripto inovasyonunu engelleyebileceğine inanıyor.

Coinjournal ile yaptığı özel tartışmada Rust, dünyadaki mevcut kripto para faturalarından bazılarını tartışarak amacını dile getirdi.

Tartışılan bir fatura, USD sabit coin sağlayıcıları için 1’e 1 rezerv desteği gerektirirken, ikinci bir fatura, USD stabilcoin sağlayıcıları tarafından rezerv varlıklarının tam olarak açıklanmasını gerektirecektir. Şimdi, algoritmik stablecoin’ler için çok sınırlı olacak üçüncü bir yasa tasarısı tartışılıyor.

Mevzuatın, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yeni algoritmik stabilcoinlerin oluşturulmasına veya ihraç edilmesine iki yıllık bir yasak getirdiğini, düzenleyicinin ise küresel finansal ekosistem için ciddi bir tehdit olarak gördüğü şeyle ilgileneceğini bildirdiği bildiriliyor.

AB’nin, kripto şirketlerinin yetkililere kaydolmasını, istikrarlı paraları desteklemek için yeterli sermayeyi sürdürmesini ve yeni yatırımcılara net bilgi sağlamasını gerektiren uzun zamandır beklenen Kripto Varlık Düzenleme Yasası’nı (MiCA) yayınlamaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Ancak Rost, Bitcoin yaratmanın ana nedenlerinden birinin insanların finansal olarak özgür olmasını sağlamak olduğunu kaydetti. Hükümet, ekonomileri birkaç kez resesyona sokmasına rağmen finansal kurumları kurtarmak için kullanıldı.

Rust, kripto para piyasasının düzenlenmesini desteklese de, bunu kendi kendini düzenleme yoluyla başarmanın daha iyi olacağına inanıyor. Rost, öz düzenlemenin, özellikle kripto para birimi alanında yeniliği tetiklediğini ekledi. Ortaya koy;

“Laguna Labs’ta, satın alındığı andan satıldığı ana kadar satın alma gücünü koruyan bir jeton türü olan “flatcoin” üzerinde çalışıyoruz. Sabit para birimimiz Nuon, bir sepete bağlı. Ortalama bir kişinin yaşam standardının artan maliyetini temsil eden tüketim malları ve hizmetleri – ki bu, ortalama bir kişinin değerinin bir dolardan daha doğru bir temsilidir.”

Rust, Nuon’un bağlayıcılığını dinamik bir ayar algoritması aracılığıyla taşıdığını da sözlerine ekledi. Ancak, kara bazlı hazinelerin aksine, BTC ve ETH gibi harici tokenler tarafından tamamen güvence altına alınırlar. En önemlisi, Nuon tamamen merkezi değildir.

Çoğu yatırımcının kriptonun sıradan insanlara servetlerini, mahremiyetlerini ve bağımsızlıklarını koruyacak, koruyacak ve büyütecek şekilde işlem yapmaları, biriktirmeleri ve yatırım yapmaları için gerçek ve uygulanabilir alternatifler sunması gerektiğine inandığını belirtti.

Rost, kripto para birimi alanında merkezi düzenleme getirilmesi durumunda yatırımcıların mahremiyetinin ve bağımsızlığının etkileneceği sonucuna vardı.

Rost, serbest bırakıldıktan bir ay sonra fikrini açıkladı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bir ofis kurdu kripto varlıklarına odaklandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın