https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Lamborghini’nin Yeni NFT Koleksiyonu VeVe’de – World Digital Media News

Lamborghini’nin Yeni NFT Koleksiyonu VeVe’de – World Digital Media News


NFT pazarı VeVe, ikonik arabalardan oluşan bir dijital koleksiyon başlatmak için İtalyan otomobil üreticisi Automobili Lamborghini ile ortaklık kuruyor.

19 Şubat’ta VeVe’ye gelecek olan NFT’ler arasında popüler Huracán STO modeli de yer alacak. NFT koleksiyoncuları, satın aldıkları NFT’leri uygulamanın galerisinde sergileyebilecek, VeVe sosyal ağında paylaşabilecek ve arabalarını dünyanın yollarında sürmek için artırılmış gerçeklik (AR) kullanabilecek.

VeVe’nin kurucu ortağı Dan Crothers, CoinDesk’e Lamborghini hayranlarına en sevdikleri modeli test sürüşü yapma fırsatı yaratmaktan heyecan duyduğunu ve bu koleksiyonun spor araba tutkunlarının Web3 ile bağlantı kurmasına yardımcı olacağını umduğunu söyledi.

Kardeşler, “Bir Lamborghini’ye sahip olmak veya onu sürmek birçok kişinin hayalidir. Kendini işine adamış hayranlardan oluşan grubumuzun en iyi yanı, koleksiyon yapmayı sevmeleridir.” dedi.

Lamborghini, Epic Road Trip NFT’lerini zaten piyasaya sürdü. Ocak ayında da Porschegörünüşü nedeniyle yaratıcıları tarafından sert eleştirilere maruz kalan ünlü 911 modelinin bir NFT’sini yayınlamıştı.

Geçen yıl, McLaren ve Alfa Romeo da ilk NFT testlerini gerçekleştirdiler.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın