https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber MakerDAO, DAI’yi stabilize etmeye yardımcı olmak için Chainlink’i otomatikleştirmek için dokunuyor

MakerDAO, DAI’yi stabilize etmeye yardımcı olmak için Chainlink’i otomatikleştirmek için dokunuyor


  • MakerDAO’nun Chainlink ile entegrasyonu, Maker’ın botunun Keeper ağını genişletir.
  • Otomasyon, fiyat ve borç tavanındaki güncellemeler de dahil olmak üzere DAI’nin altyapısının dengelenmesine yardımcı olacaktır.
  • Birleşmeye ilişkin bir önerge, Maker (MKR) sahipleri tarafından yapılan oylamada kabul edildi.

MakerDAO, DAI stablecoin’in istikrarını artırmayı amaçladığı için Chainlink’in merkezi olmayan kehanet çerçevesini tanıttı.

DAI’nin yaratıcısı Perşembe günü, Chainlink’in otomasyon aracıyla entegrasyonun, Maker (MKR) sahiplerinin MakerDAO’nun Keeper ağında bir kehanet başlatmayı kabul ettiği bir yönetişim teklifini takip ettiğini duyurdu.

MakerDAO, Chainlink kehanetini DAI için entegre ediyor

Keeper Network, fiyat ve borç tavanı hakkında güncellemeler sağlamak da dahil olmak üzere Maker protokolüyle ilgili belirli işlevleri yerine getiren otomatik bir sistem sunarak DAI altyapısını desteklemeye yardımcı olur.

Maker protokolü, DAI için likidite dengeleme gibi görevlerden ve üçüncü tarafların eklenmesi nedeniyle artan merkeziyetçilikten de faydalanacaktır.

Bu nedenle, Chainlink’in oracle ağı yoluyla otomasyon, MakerDAO’nun DAI’yi stabilize etmeye yardımcı olacak aktivasyon seti ile birlikte teknoloji paketi için kritik öneme sahiptir.

DAI’nin istikrarını sağlamak için arka planda sessizce ama sürekli çalışan gelişmiş teknoloji ve araçlar, MakerDAO’nun Koruyucu Ağı’na güveniyor. Bu otomatik bot ağı, Maker protokolünü sürdürmek için temel görevleri yerine getiriyor ve Chainlink’in popüler ve güvenilir otomasyon platformuyla entegrasyon yoluyla büyük ölçüde genişletilecek.MakerDAO Çekirdek Büyüme Birimi üyesi Nadia Alvarez dedi.

Yukarıda açıklandığı gibi, Chainlink ile entegrasyon, toz parametreleri ve Ocak ile 8 Şubat 2023 arasında tanınan DAO delegeleri için bir tazminat paketi dahil olmak üzere çeşitli değişiklikler için daha geniş bir teklifin ne olduğuna ilişkin bir oylamanın ardından geldi.

MakerDAO’dan gelen bir güncellemeye göre İcra Teklifi 9 Şubat 2023 03:23 UTC’de kabul edildi ve MakerDAO’nun Yönetişim Duraklatma Gecikmesinde belirtildiği gibi 48 saatlik bir gecikmeye tabidir. Güvenlik önlemi, değişikliklerin artık 11 Şubat 2023 03:23 UTC’den başlayarak uygulanabileceği anlamına gelir.

Oylamadan sonra MakerDAO, önümüzdeki altı ay boyunca Chainlink Automation Keeper Network’e 181.000 DAI’den yararlanacak, bu da günde 1.000 DAI’ye karşılık geliyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın