medyauzmani.com

Marathon Digital, Bitcoin üretimindeki artışa bağlı olarak % 670 gelir artışı bildirdi – World Digital Media News


Marathon Digital (NASDAQ:MARA) Holdings bugün 3. çeyrek mali sonuçlarını açıkladı ve bir önceki yıla göre % 670’lik önemli bir gelir artışı ve 64,1 milyon $ net gelir elde etti. Şirketin Bitcoin üretimi de, büyük ölçüde Paraguay’daki 27 megavatlık yeni bir hidroelektrik madencilik tesisinin işletilmesine atfedilen hashrate’de %403’lük bir artışla birlikte beş kat büyüme kaydetti.

Marathon Digital, Nisan 2024’te gerçekleşecek Bitcoin yarılanması etkinliğine hazırlanırken bilançosunu güçlendirmek için stratejik adımlar attı. Şirket, Eylül ayında gerçekleştirilen başarılı bir 417 milyon dolarlık tahvil takası sayesinde uzun vadeli borcunu %56 oranında azaltmayı başardı. Bu önemli borç azaltımı, hissedarlar için 100 milyon doları aşan tasarrufla sonuçlandı. Sonuç olarak, Marathon’un Bitcoin ve nakit varlıklarının toplamı, 2023 yılının 3. çeyreğinin sonunda iki yıl sonra ilk kez borcunu aştı.

Bu güçlü finansal performansa rağmen, Marathon Digital’in hisse fiyatı sonuçların açıklandığı gün %6,9’luk bir düşüş yaşadı. Ancak, mesai sonrası işlemlerde hisseler %4,3’lük bir artışla bir miktar toparlandı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın