medyauzmani.com

Marathon Digital ve Nodal Power, çöp sahası metan gazıyla çalışan Bitcoin madenciliği pilotunu başlattı – World Digital Media News


Marathon Digital (NASDAQ:MARA) Holdings ve Nodal Power, Utah’ta tek güç kaynağı olarak çöp sahası metan gazını kullanan benzersiz bir Bitcoin madenciliği pilotu başlattı. Bu yenilikçi proje, önemli bir enerji kaynağı olan ve Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından tespit edildiği üzere ABD metan emisyonlarına büyük katkıda bulunan karaya oturmuş metan potansiyelinden yararlanmayı amaçlamaktadır.

Bu girişim, kripto para sektöründe sürdürülebilir uygulamalara yönelik artan eğilimin altını çizmektedir. Küresel sürdürülebilirlik hedefleriyle uyumludur ve Genesis Digital Assets Limited ve Marathon’un Abu Dabi’deki kendi 200 MW daldırma soğutmalı tesisi gibi sektördeki diğer çevre dostu çabaları yansıtmaktadır.

Marathon Digital Holdings CEO’su Fred Thiel, Bitcoin madencilerinin çevreye zararlı bu gazı temiz ve yenilenebilir enerjiye dönüştürme konusunda eşsiz bir konuma sahip olduğunu vurguladı. Proje aynı zamanda sera gazlarını azaltarak çöp sahası işletmecilerinin çevresel hedeflerine ulaşmalarına destek olmayı amaçlıyor.

2023 yılının ikinci çeyreğinde 2.926 Bitcoin’lik madencilik kilometre taşına ulaşmasına ve gelirlerinin %228 artışla 132,8 milyon dolara yükselmesine rağmen Marathon’un kazançları beklentilerin altında kaldı. Ancak Thiel, bu projenin enerji maliyetlerini düşürme ve operasyonları çeşitlendirme potansiyelini vurguladı. Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), metanın çevresel etkisinin salınım sonrası 20 yıl boyunca önemli olduğunu belirterek, iklim değişikliğinin azaltılmasında bu tür girişimlerin önemini daha da vurgulamıştır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın