https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber MASAK, depremzedeler için yardım toplayarak dolandırıcılık yapanların olduğunu bildirdi.

MASAK, depremzedeler için yardım toplayarak dolandırıcılık yapanların olduğunu bildirdi.Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK), ‘yüzyılın felaketi’ olarak nitelendirilen deprem felaketinden etkilenen vatandaşlara yardım edeceğini bildirerek, bağış ve yardım toplayanların olduğuna dikkat çekti. Ancak dolandırıcılık kastıyla hareket ettiği değerlendirildi.Kripto varlık cüzdanının sahibi hakkında analitik çalışmalar yapıldı ve ilgili makamlara haber verildi. ifadesi kullanıldı.

MASAK’ın internet sitesinde yer alan duyuruda, 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’a bağlı Pazardık olan ve birçok ili etkisi altına alan deprem felaketinin ardından, afetzedelere yardım edileceğine dair, toplanan bağış ve yardımlardan çok sayıda tebligatın Cumhurbaşkanlığına ulaştığı bildirildi. yardımda bulunulduğu ancak dolandırıcılık kastıyla hareket edildiği değerlendirildiği bildirildi.

Bazı kişilerin yardım ve bağış toplayan sivil toplum kuruluşlarının veya resmi kurumların sosyal medya hesaplarını taklit ettikleri, sosyal paylaşım sitelerinde bu kurum ve kuruluşların yetkilileriymiş gibi hesaplar açtıkları, bağış ve bağışları kullandıkları analitik araştırmalarda bildirildi. Bu amaç dışında çeşitli şekillerde topladıkları yardımlar. Kayıtlı:

“Cumhurbaşkanlığımız bugüne kadar yapılan çalışmalarda 15 kişi ve 8 kripto para cüzdanı sahibi hakkında analitik çalışma yürüttü. Vatandaşlarımızdan gelen yardım ve bağışları kötüye kullanan kişiler hakkında Başkanlığımızca gerekli takip ve analiz çalışmaları devam ediyor. kamuya saygıyla duyurulur.”

Hazine ve Maliye Ekonomi Haberleri

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın