medyauzmani.com

Mastercard kriptoda en etkili olmak istiyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – MasterCardAmacı, bankaların baskısına ve kripto şirketlerinin dikkatine rağmen kripto para birimlerini destekleyen kart programını genişletmektir.

Mastercard, kripto para ödemelerini kabul eden ülkelerde kullanılmak üzere Binance, Nexo ve Gemini borsaları gibi kripto şirketleriyle kredi kartı anlaşmaları yaptı.

Mastercard’da Kripto ve Blockchain Başkanı Raj Dhamodharan, dün Reuters ile yaptığı bir röportajda, dünya çapında kripto kart yazılımı sunan ve bu ortaklığın ağını geliştirmeyi planlayan birçok şirket olduğunu söyledi.

Geçen yıl kripto sektörünün çöküşünün ardından bankalar kripto sektörüne daha temkinli yaklaşmaya başladı. Özellikle Toprak protokol FTX’e verilen hasar ABD düzenleyicileri, düzenleyiciler kripto endüstrisi üzerindeki baskıyı artırdıkça, sektörde ciddi bir uyum sorunu olduğu konusunda ısrar ediyorlar.

Düzenleyiciler, kripto endüstrisindeki uyum sorunlarını vurguluyor

Bunu yapan ABD yönetimi arasında SEC hisse fiyatıbirçok kripto şirketine yaptırım uygularken geniş bir yaklaşım izleyen şirketleri yargılamaya devam ediyor. Öte yandan ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, uyum konusunu bir adım daha ileri götürerek, en büyük kripto para borsası Binance’e geçtiğimiz ay uyum sürecindeki yasa dışı faaliyetler ve çıkış dolandırıcılığı nedeniyle dava açtı. bir dava açtı.

Raj Dhamodharan, röportaj sırasında Binance’e soru sorulduğunda olayla ilgili yorum yapmayı reddetti, ancak kart programlarının dikkatli çalışmalar sonucu ortaya çıktığını ve sürekli izlendiğini söyledi. Mastercard’ın programının bir dizi politikası olduğunu ve kullanıcıların süreç boyunca yönlendirildiğini açıklayan Mastercard Crypto ve Blockchain Başkanı, kripto pazarında yer alan teknolojiye yatırım yaptıklarını hatırlattı.

Dhamodharan, Mastercard’ın Blockchain teknolojisini etkin bir şekilde kullanmakla çok ilgilendiğini ve sektörün büyümeye ve düzenlemeler geliştirmeye devam edeceğine inandığını söyledi.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın