medyauzmani.com

Meme coin çılgınlığı geri döndükçe Ethereum gaz ücretleri yükseliyor – World Digital Media News


Bitcoin’in (BTC) salı sabahı kısa bir süreliğine 35 bin doları geçmesiyle başlayan yükselişler, meme coin yatırımcıları arasında riskten kaçınma hissini yeniden canlandırmış olabilir.

9 gwei’den 45 gwei’ye yükselen Ethereum gaz ücretleri, blok talebinin güçlendiğine işaret ediyor. Gwei, bir ETH’nin milyarda birine eşit küçük bir Ether (ETH) birimi olarak açıklanabilir.

Gaz ise Ethereum kullanıcılarının işlemlerinin ağ doğrulayıcıları tarafından en erken bloka dahil edilmesini sağlamak adına ödediği ücretleri ifade eder. Bu doğrulayıcılar, first-come-first-serve (ilk gelene ilk hizmet esası) yerine ilk olarak en yüksek ücretleri ödeyen işlemleri dahil etmeye teşvik edilir. Bu da popüler token’lardaki ücretlerin binlerce dolara kadar çıkabileceği anlamına gelir.

Pepecoin (PEPE) gibi bu yılın en popüler meme coin’lerinden bazıları, son 24 saat içinde yüzde 40’a varan artışlar gösterdi ve on-chain trading çılgınlığı başlamış oldu. Örneğin, BITCOIN ticker’ıyla işlem gören HarryPotterObamaSonic10Inu yüzde 39 artarken SPX6900 (SPX) yüzde 25 oranında yükseldi.

Bitcoin ve ABD hisse senedi endeksi S&P 500’ü taklit eden ticker’lara sahip bu token’ların piyasa değeri, toplamda 120 milyon doların üzerinde. Böylece meme coin’lerin kripto piyasasındaki güçlü yeri öne çıkmaya devam ediyor.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın