medyauzmani.com

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bittrex’e ve eski CEO’suna dava açıyor


  • Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), borsanın kayıt dışı menkul kıymetler arzı nedeniyle Bittrex’e ve eski CEO’suna dava açtı.
  • SEC şikayeti, platformun DASH, OMG ve ALGO gibi tokenlarla menkul kıymetler sunduğunu iddia ediyor.
  • Haberlerin ardından Bitcoin ve kripto para birimi Pazartesi günü düştü ve BTC fiyatı 30.000 doların altına düştü.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en büyük ve en eski kripto para borsalarından biri olan Bittrex’e dava açtı.

Pazartesi günü açıklanan suçlamalarda SEC, Bittrex’in kurucu ortağı ve eski CEO’su William Chihara’ya da Dash dahil menkul kıymet olduğunu iddia ettiği birkaç tokeni vurgulayarak dava açtığını söyledi.

Suudi Elektrik Şirketi tarafından sunulan şikayet ABD’nin Washington Batı Bölgesi Bölge Mahkemesinde.

Kripto para piyasası, Bittrex haberlerinden sonra Pazartesi sabahı düşük işlem gördü ve Bitcoin 30.000 doların altına düştü. Ethereum fiyatı, yazı yazıldığı sırada 2.080 doların biraz üzerindeydi ve toplam kripto para piyasası değeri %2,9 düşerek 1,3 trilyon dolara geriledi.

Bittrex, SEC tarafından kayıtsız bir borsa işlettiği için ücretlendirilir

SEC, şikayetinde Bittrex’in yasa dışı bir şekilde faaliyet gösterdiğini, 2014’ten beri kullanıcılara menkul kıymetler sağladığını ancak düzgün bir şekilde kaydolmadığını söylüyor. Spesifik olarak, ABD gözlemcisi, Bittrex’i kayıtsız bir menkul kıymetler borsası, komisyoncu ve takas ajansı olarak görüyor.

Bu suçlamalar ayrıca Bittrex’in yan kuruluşu Bittrex Global GmbH’ye karşıdır. Varlıklar, emir defterine katılan borsalarını kaydetmediler.

“Bittrex ve Bittrex Global’in bir borsa olarak kaydolmaları gerekiyordu çünkü ortak bir emir defteri kullanarak, birçok alıcı ve satıcıdan gelen menkul kıymetler için emirleri, bu emirlerin etkileşimde bulunduğu ve alıcıların ve satıcıların birbirlerine girdiği köklü, isteğe bağlı olmayan yöntemler kullanarak bir araya getirdiler. düzenleyici, ticaret hadleriyle ilgili bir basın açıklamasında, “bu tür siparişlere girdi ve onları onayladı” dedi.

Şikayette menkul kıymet olarak adlandırılan varlıklar arasında Dash (DASH), OMG Network (OMG), Algorand (ALGO) ve TokenCard (TKN) yer alıyor. Düzenleyici ayrıca MANA’yı borsada işlem görmek üzere listelenen “menkul kıymetlerden” biri olarak vurguladı.

SEC’in Bittrex’e karşı açtığı dava haberi, ajansın Coinbase’e Wells’in bildirimini göndermesinden günler sonra geldi ve bu, kripto şirketlerine karşı açılan ve büyüyen dava listesinin bir parçası.

2023’te ücretle karşılaşan veya düzenleyiciyle anlaşmaya varan diğer platformlar arasında Kraken, Gemini ve CoinEx yer alıyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın