medyauzmani.com

Meta, NFT hizmetini sonlandırmaya karar verdi – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Instagram ve Facebook’un ana şirketi kırpgeçen yıl mayıs ayında başlattığı NFT hizmetini askıya alıyor.

Meta geçen yıl, seçilmiş bir grup ABD kullanıcısı ile NFT paylaşımını ve dijital cüzdanları Meta yazılımına bağlamayı test etmeye başladığını duyurdu. Diğerleri NFT projesi hakkında Tüm kullanıcıları karşılamak için ölçeklenebilir olacak şekilde tasarlanmıştır.

Son olarak Meta Ticaret ve Fintech Başkanı Stephane Kasriel, geliştiricileri, kullanıcıları ve işletmeleri desteklemenin farklı yollarına odaklanmak için NFT desteğini azaltacaklarını Twitter’da duyurdu. Kasriel, bu bağlamda şirketin, Reels için mesajlaşma ve gelir fırsatları başta olmak üzere ürün ve iş yaratmanın yeni yollarını geliştirmeye odaklandığını söyledi.

Bu gelişme ile birlikte Meta, kripto sektörü ile ilgili ikinci misyonuna devam edememiş gibi görünüyor. Bilindiği üzere şirketin önce Libra ile başlattığı daha sonra Diem olarak değiştirilen kripto para hizmeti kanunen zorlanarak nihayet geçen yıl temmuz ayında iptal edilmişti.

Meta’nın bu kararı, NFT’lere olan ilginin azlığından kaynaklandı. Hal böyle olunca Meta’nın, kullanıcıların NFT’leri başarılı bir şekilde benimseyemeyeceği algısının, hizmetin rezervasyonuna katkıda bulunduğu düşünülüyor.

Öte yandan Meta geçtiğimiz günlerde yaklaşık 11.000 işçiyi işten çıkardı. Meta Mark Zuckerberg’in CEO’su ve istifa şirket yorum yaptı Sanal evren gibi bir arzu vizyonu olduğunu söyledi.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın