https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Metacasque, 1988 yapımı nadir viski fıçılarını 3 milyon dolara satacak

Metacasque, 1988 yapımı nadir viski fıçılarını 3 milyon dolara satacak


  • Metacask, nadir bulunan viski fıçısını 12 Şubat’tan itibaren müzayedeye çıkaracak ve 35 yıllık fıçı 3 milyon doların üzerinde bir fiyata çıkacak.
  • Namlu, İskoçya’daki Macallan İçki Fabrikası olarak tutuluyor.
  • Dijital sanat ve NFT, satışın bir parçası olarak sunulacak.

Alkollü içki fıçıları ve şişeleri için önde gelen bir pazar olan Metacask, İskoçya’daki Macallan içki fabrikasından 1988’de üretilen nadir bir viski fıçısını açık arttırmaya çıkarıyor.

Blockchain destekli platform CasperLabs’e göre satış, 35 yıllık nadir bir varil İskoç viskisi için.

Namlu #4178, İtalya’nın en ünlü sanatçılarından biri olan Ruben Frosali’nin bir şaheseri olan “Ejderha” adlı 1/1 karikatür sanatıyla birlikte gelir.

Metacasque’de merakla beklenen varil müzayedesi

35 yıllık viski fıçısı 3 milyon dolardan fazla hasılat elde etti ve müzayedesi, Metacask’ın 1991’de 2.3 milyon dolardan fazla hasılat yapan fıçı satışıyla yakaladığı başarıyı takip ediyor.

Metacask, 1991 tarihli ‘The Angel’s Share’ fıçısını 2021’de sattı ve şimdi bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, uzun zamandır beklenen başka bir müzayedeyle karşınızdayız.Metacask’ın kurucu ortağı ve CTO’su Nim Siriwardana yaptığı açıklamada dikkat çekti.

Nihai müzayedenin 12-19 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında Metacask Pazaryeri’nde yapılması planlanıyor. İhaleler USD’ye açıkken ödemeler banka havalesi veya kripto para birimi ile yapılır.

Metacask bir basın açıklamasında, satışın bir parçası olarak, alıcının Ruben Frosali’nin orijinal sanatının devredilemez bir jetonunu (NFT) alacağını söyledi. NFT, yalnızca sahiplik ve ihraççı sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda fiyat keşfi için de yararlı olan bir dijital araç olacaktır.

Potansiyel alıcılar, viskinin yakın zamanda hacimce %51,2 alkol (ABV) oranında yeniden ölçüldüğünü ve yaklaşık 495 şişe kaldığını bilmek isteyebilir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın