medyauzmani.com

MiCA, kripto para düzenlemesi için yeni bir dönemdir


Avrupa Parlamentosu’nun Kripto Para Piyasaları Yasası’nı onaylaması ve MiCA düzenlemesi, özellikle Avrupa için kripto para birimi alanında bir dönüm noktası olarak selamlanmaya devam ediyor.

Düzenlemeye tabi bir DeFi platformu olan Swarm’ın kurucu ortağı ve Alman Dijital Finans Forumu üyesi Philipp Pieper, gelişme hakkında yorumda bulunarak, mevzuatın kripto para birimleri için yeni bir başlangıç ​​olduğunu söyledi.

Küresel kripto para birimleri için yeni bir çağ başladı ve Avrupa, bir değişiklik için, endüstride lider yenilikçi haline geldi.Swarm kurucu ortağı CoinJournal ile paylaştığı bir açıklamada dikkat çekti.

MiCA, kripto para birimleri için açık ve net kurallar oluşturur

Perşembe günü bildirdiğimiz gibi, AB milletvekillerinin MiCA’yı onaylaması, bloğun kripto para birimi için kapsamlı bir düzenleyici çerçeveye sahip ilk büyük küresel yargı alanı haline geldiğini gördü.

Dijital varlık alanındaki pek çok kişi, yasanın yatırımcı korumalarını açıkça ifade ederken borsalar ve diğer platformlar için net bir yol sağladığını söylüyor.

MiCA düzenlemesinin kabulü, Avrupa pazarındaki kripto para şirketleri için açık ve net bir rehberlik sağladı… En önemlisi, kripto para birimi yatırımcıları artık daha fazla güvenliğe sahip ve tehlikeli iş uygulamaları nedeniyle şirketler iflas ettiğinde çantada bırakılmayacaklar.Pieper konuya kendi sesini ekleyerek işaret etti.

Şeytan ayrıntılarda gizli olsa da Pieper, mevzuatın Avrupa’yı blockchain için küresel bir merkez haline getirdiğine inanıyor. Kripto para yeniliğini destekleyen düzenleyici ortamla, Avrupa’nın hâlâ düzenleyici belirsizlikle boğuşan pazarlarda emsallerini geride bırakması mümkündür.

Pieper’a göre, MiCA’nın uygulanması “Kötü bir şey olarak görülmemeli, ancak AB bloğu içindeki kripto şirketleri için olumlu bir adım olarak. Çalışmak için net bir çerçeveye sahip olanlar, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki muadilleri için söylenemeyecek bir güvenle ilerleyecektir.

bu “İlk hareket özelliğiSwarm gibi şirketler, düzenlemeyi en başından benimsemekten kesinlikle fayda sağlayacaktır.Swarm, Alman BaFin tarafından denetlenmektedir ve müşterilere zincir üzerinde Gerçek Dünya Varlıkları (RWA’lar) ticareti yapma fırsatı sunmaktadır.

Yönetmelik artık kodlamanın bir parçası

MiCA’yı uygulamayı dört gözle bekleyen Pieper, yeni yasadan kaynaklanabilecek güçlüklerin kripto para biriminin “büyüme” sürecinin bir parçasını oluşturacağını söylüyor. Her şeyin bu kadar hızlı değişmesiyle, düzenlemenin endüstrinin büyümesinin gerekli bir parçası haline geldiğini görüyor.

Kripto para biriminin bazı bölümleri hükümet karşıtı bir ahlaka sahip olsa da, düzenlemeler artık bir gerçek ve direniş artık mümkün değil.” “Kayıt yaptırması gereken, bundan etkilenen yaklaşık 300 kuruluş olduğunu anekdot olarak biliyoruz. Yaklaşmakta olan büyük darboğaz ve iş operasyonlarını kapatmak zorunda kalma olasılığı bu kuruluşlar için çok gerçektir.. ”

ABD geride kaldı

Pieper’ın haklı olarak işaret ettiği gibi, kripto para birimini düzenleme konusunda ABD Avrupa’nın gerisinde kalıyor ve aslında CoinJournal’ın vurguladığı gibi, üst düzey bir İngiliz bakan yakın zamanda kripto kurallarının bir yıl içinde yayınlanabileceğini belirtti.

Atlantik genelinde, bu hafta SEC Başkanı Gary Gensler’in bir kongre oturumunda kripto para birimleri konusundaki yanıtlarının fiyaskosu birçok kişiyi kayıtsız bıraktı. SEC başkanının bazı soruları ele alırken net olmaması ağır bir şekilde eleştirildi.

Daha sert yorumlardan bazıları Kongre’deki Cumhuriyetçilerden geldi ve SEC’in, örneğin süreçle ilgili net bir yönerge olmadığında “gel ve kayıt ol” gibi işlemler için değişim talep edemeyeceğine işaret etti.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bu hafta netlik eksikliğinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirerek, ABD merkezli kripto para borsasının ABD düzenleyici ortamı aynı kalırsa tabanını hareket ettirebileceğini öne sürdü.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın