https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber MicroStrategy BTC itibari para kayıpları 1,3 milyar dolara ulaştı ancak bitcoin ticaretini durdurmak için herhangi bir plan yok

MicroStrategy BTC itibari para kayıpları 1,3 milyar dolara ulaştı ancak bitcoin ticaretini durdurmak için herhangi bir plan yok


  • MicroStrategy, ilk bitcoin satışında 34 milyon dolar kaydetti.
  • Şirket, 2022’de bir milyardan fazla kağıt zararı kaydetti.
  • MicroStrategy, ilk bitcoin alımını Ağustos 2020’de yaptı.

MicroStrategy’nin CFO’su Andrew Kang, 2022’de yaklaşık 1,3 milyar dolarlık kağıt zararına uğramasına rağmen şirketin bitcoin ticaretine devam edeceğini söyledi. 2022’nin dördüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçların sunumu sırasında Kang şunları söyledi:

“Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalardan veya uzun vadeli Bitcoin stratejimizle uyumlu diğer piyasa çalkantılarından fayda sağlayabilecek ek işlemler yapmayı düşünebiliriz.”

Şirketin kripto para birimleri konusundaki duruşu, kripto pazarının geçen yılın düşük seviyesinden önemli bir toparlanmaya tanık olduğu bir zamanda geliyor, ancak kripto para birimlerinin önceki yüksek seviyelerini geri kazanıp kazanmayacağı net değil.

Mikro strateji bitcoin yatırımı

Microstrategy, Ağustos 2020’de “sermaye tahsis stratejisi” olarak tanımladığı 21.454 BTC’yi satın alarak ilk bitcoin alımını yaptı. Şirket o zamandan beri bitcoin biriktiriyor ve 24 Aralık 2022 itibarıyla Buy Bitcoin Worldwide’daki Bitcoin Microstrategy istatistiklerine göre 4.027 milyar dolar değerinde 132.500 BTC’ye ulaştı.

Şubat 2023’teki bir sunumda Kang, Microstrategy’nin 31 Aralık 2022 itibarıyla yaklaşık 1,84 milyar dolar değerinde 132.500 bitcoin tuttuğunu doğruladı.

Geçen çeyrekte MicroStrategy, ilk bitcoin satışını yaptıktan sonra 34 milyon dolar zarar açıkladı. Şirket, vergi kayıplarının bir kısmını dengelemek için bitcoinlerinin bir kısmını satma kararı aldı.

Microstrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor, Bitcoin’in hisse senetlerinin performansını ölçmek için kullandığı en önemli kriterlerden biri olduğunu söyledi. Aynı dönemde %98 artan Bitcoin fiyatına kıyasla şirketin hissesinin Ağustos 2020’den bu yana %117 arttığını söyledi.

Popüler bir haber kaynağına verdiği röportajda Saylor şunları söyledi:

Kurumsal yatırımcı için tek gerçek güvenli liman Bitcoin’dir. Bitcoin, dünya çapında tanınan tek dijital emtiadır ve bu nedenle, eğer bir yatırımcıysanız, Bitcoin bu konuda güvenli sığınağınızdır.”

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın