medyauzmani.com

MicroStrategy kurucu ortağı, Bitcoin transfer etmenin kolay yolunu ortaya koyuyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Küresel şirket MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve piyasadaki en önde gelen Bitcoin uzmanlarından biri olan Michael Saylor, e-posta adresine Bitcoin Lighting Network’ü ekledi.

Yani isteyen herkes Michael Saylor[email protected]” e-posta adresini kullanarak LN ağı üzerinden BTC gönderebilir. Lightning Address protokolünün kullanıldığı bu entegrasyon sayesinde kullanıcılar, e-posta adresi gibi ortak bir ada BTC adresi atayabiliyor.

Lightning Network, Bitcoin ağı üzerindeki ödemeleri ucuz ve hızlı hale getiren katman-2 Bitcoin ağı olarak bu soruna çözüm olarak yıllardır çalışıyor.

Michael Saylor, bir süredir Lightning Network’e desteğini dile getiriyordu. Son hamlesinde, e-posta adresini Bitcoin Lightning Network’e eklediğini Twitter’da duyurarak Bitcoin ağını desteklemeye devam etti.

Saylor’ın şirketi MicroStrategy, dünyanın en iyi Bitcoin işletmesi olmaya devam ediyor. Şirket, ve son Bitcoin alımı Yaklaşık 4.17 milyar dolar değerinde 140.000 BTC’ye sahip. Ayrıca toplam BTC miktarını 29.800 dolara kadar düşüren şirket, geçtiğimiz hafta içerisinde bu miktarı 29.800 dolara düşürmüştü. Bitcoin’inaylar sonra 30.000 doları aştığında karlı hale geldi.

Bitcoin bugün 29.900 dolarda olmasına rağmen öğleden sonra 29.000 dolardan şaşırtıcı bir sıçrama yaptı.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın