medyauzmani.com

MicroStrategy’nin gerçekleşmemiş kazancı 1 milyar doları aştı – World Digital Media News


Bitcoin’in (BTC) artan fiyatı, kripto varlığın bilinen en büyük sahibi MicroStrategy’nin (MSTR) gerçekleşmemiş kazancını 1,1 milyar doların üzerine çıkardı. Bu rakam, şirketin kümülatif yatırımlarından yüzde 25 daha fazla.

Kripto para birimine desteğini sık sık tweet’leyen Michael Saylor tarafından kurulan şirketin Bitcoin varlıkları, fiyatların 37 bin doları aşmasıyla 5,7 milyar dolar değerine ulaştı.

Şirket, birçok fondan ve tahvil satışlarından elde ettiği gelirlerle Bitcoin almaya devam ediyor ve şu anda 158 binden fazla Bitcoin’e sahip. Varlıkların değeri, MicroStrategy’nin borsa değerinin (7,1 milyar dolar) yüzde 80’inden fazlasına denk geliyor.

Bitcoin Treasuries’den elde edilen verilere göre bu varlıkların maliyeti, kümülatif olarak 4,6 milyar dolar. Bu da mevcut fiyatlarla 500 milyon dolar değerinde Bitcoin bulunduran ikinci en büyük kurumsal holder Marathon Digital’ın varlıklarının yaklaşık 10 katı.

MicroStrategy en son Bitcoin alımını 24 Eylül civarında gerçekleştirdi. O sırada BTC’nin fiyatı 27 bin dolar seviyesindeydi.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın