https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Mizuho: Coinbase hisseleri burada %40 artabilir

Mizuho: Coinbase hisseleri burada %40 artabilir


Mizuho: Coinbase hisseleri burada %40 artabilir

Mizuho’da kıdemli bir analist olan Dan Dolev, Coinbase Global Inc.’in önümüzdeki haftalarda ve aylarda yıllık kazanımlarından tamamen vazgeçmesinin muhtemel olduğunu söylüyor.

Coinbase hissesi yeni bir dip seviyeye ulaşabilir

Bu hafta Dolev, kripto para borsasındaki “düşük performans” notunu yineledi ve buradan %40’lık endişe verici bir düşüş olan 30 dolarlık bir fiyat hedefi açıkladı.

Uyarısı, esas olarak, perakende tüccarların Bitcoin fiyatındaki son ralliye rağmen pek katılmadığını gösteren yeni bir ankete dayanıyor.

Perakende, COIN’in ekmek ve tereyağıdır ve 2021’deki gelirin %83’ünü oluşturur. Hayal kırıklığı yaratan pazar payı verileri ve dördüncü çeyrekteki potansiyel fiyat baskısı işaretleri ile birlikte anketimiz, 2023 gelirinde daha fazla ters rüzgar anlamına gelebilir.

Coinbase hissesi, Coinbase’in Japonya’daki faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasına rağmen, son ralli ile şu anda yıl için %50’den fazla arttı.

Esnaf kenarda oturuyor

Alıntılanan ankete göre, Aralık ayında kenarda olan tüccarların yaklaşık %90’ı bu ay hala aktif değil.

Ayrıca geçen ay alım satım yapanların %33’ünden fazlası Ocak ayında alım satımı durdurdu. Dolev’in Coinbase hisse senedine ilişkin düşüş notu şöyle:

En büyük 25 kripto para borsasına karşı COIN hacimlerini ölçtük. Ralli sırasında biriken hacimlerde (bitcoin) COIN’in payının, ralli öncesi seviyelere paralel olarak %5,3 olduğunu bulduk.

Şirketin mevcut çeyreği için görünüm de olumsuz. Hisse başına 2,39 dolar kaybetmesi bekleniyor – geçen yılki çeyrekte sahip olduğu 3,32 dolarlık EPS’den çok daha kötü.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın