medyauzmani.com

Moody’s, stablecoin’in değer kaybını tahmin etmek için yapay zeka aracını piyasaya sürdü – World Digital Media News


Kripto piyasasındaki son gelişmede, Moody’s Analytics Pazartesi günü Digital Asset Monitor (DAM) ve DeFi Communities’i başlattı. Çevik çerçeveler kullanılarak bir yıl içinde geliştirilen bir yapay zeka aracı olan DAM, birden fazla veri kaynağından DeFi riskini ve oynaklığını değerlendirerek stabilcoin’in düşüşünü tahmin etmek için tasarlanmıştır.

Yeni başlatılan yapay zeka aracı, PayPal (NASDAQ:PYPL) Coin (PYUSD), Tether ve USD Coin dahil olmak üzere 25 fiat destekli sabit coini inceliyor. Bir sabit coinin 24 saat içinde fiatından ayrılma şansının bir göstergesini sağlar. Araç ayrıca bir stablecoin ihraççısının istikrarını detaylandırır, varlık tutan saklama kuruluşlarını listeler ve rezerv kalitesini değerlendirir.

Moody’s, şu anda kripto piyasasının yaklaşık %10’unu oluşturan büyüyen stabilcoin piyasası bağlamında DAM’ın önemini vurguladı. Böyle bir araca duyulan ihtiyaç, büyük hacimli fiat destekli sabit coinlerin yalnızca bu yıl 609 kez değer kaybettiği gerçeğiyle daha da vurgulanmaktadır. Depegging, fiat para birimi sabitine karşı %3’ten fazla bir hareket olarak tanımlanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın