medyauzmani.com

Nasdaq, Kripto Para Birimi Saklama Hizmetlerine Odaklandı, Ancak Henüz Kripto Platformu Planları Yok


Eylül ayında dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq, kurumsal yatırımcılara Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) için saklama hizmetleri sunacağını duyurdu. Nasdaq, eski bir Gemini çalışanı olan Era Auerbach’ı Nasdaq’ın yeni dijital varlık biriminin başına geçirdi.

Nasdaq’ın yeni dijital varlık biriminin kurumsal yatırımcıları hedeflemesinin ana nedeni, son birkaç yılda bu yatırımcı sınıfı arasında kripto para biriminin benimsenmesindeki önemli büyümedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmak bir şey, birikmiş kripto varlıklarını korumak başka bir şey ve şirketin sahip olduğu kripto fonları özel işleme ve dolayısıyla saklama hizmetlerine ihtiyaç duyuyor.

Birçok kripto para borsası halihazırda kurumsal yatırımcılara kripto saklama hizmetleri sunarken, birçoğu kurumsal yatırımcı alanının büyük ölçüde ihmal edildiğine ve Nasdaq’ın partiye geç kalmadığına inanıyor.

Nasdaq kripto platformu için henüz plan yok

Nasdaq’ın kripto saklama hizmetleriyle kripto alanına girmesine rağmen, şirketin başkan yardımcısı ve Kuzey Amerika Piyasaları başkanı Tal Cohen, şirketin isteyip istemediğine karar vermeden önce kripto düzenlemelerinde ve küresel kripto benimsemesinde daha fazla netlik bekleyeceğini söyledi. Kripto platformu lansmanı.

Bloomberg Televizyonuna konuşan Cohen şunları söyledi:

Bunlar yapmaktan mutluluk duyduğumuz tartışmalar. Ancak şu anda perakende tarafında pazar biraz doymuş durumda. Perakende müşteri tabanına hizmet eden bir dizi borsa var.”

Nasdaq bunun yerine, müşterilerden gelen yoğun talep ve fırsatlardan yola çıkarak kendi kripto saklama hizmetlerine bağlı kalmayı planlıyor.

Cohen dedi ki:

“İnsanların varlıklarını koruyabilirseniz, bundan sonra başka bir şey yapmak için size güveneceklerine inanıyoruz.”

Cohen ayrıca, saklama hizmetlerine ek olarak, borsanın dijital varlıkların transferini kolaylaştırdığını söyledi.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın