medyauzmani.com

Ne kadar BTC satın aldı? – KoinMedia


becommer_koinmedya

Zincir üstü veriler, Bitcoin balinalarının bir kez daha istifleme bölgesine girdiğini gösteriyor. Peki balinalar ne kadar BTC aldı ve bu fiyat için ne anlama geliyor? Detaylar burada.


Bitcoin balinaları yeniden birikmeye başladı: BTC ne kadar satın aldı?

Santiment zincir izleme şirketinin verdiği bilgilere göre balinaların bir aylık yok etme süresi sona ermiş görünüyor. Buradaki temel gösterge, “BTC arz dağılımı” metriğidir. Bu ölçüm bize her şirketin cüzdan grubunun sahip olduğu toplam Bitcoin miktarını söyler.

Cüzdanlar sahip oldukları boyutlara göre birkaç kategoriye ayrılmaktadır. Şu anki tercihimiz 100 ile 1.000 BTC arasında olan adresler. Aşağıdaki tablo, 100 ile 1.000 BTC arasında fonu olan adreslerin sayısını göstermektedir.

İlgili – Bitcoin “açgözlü” endeksi 17 ayın zirvesinde: Kripto ne anlama geliyor?

Bitcoin balinaları yeniden birikmeye başladı: BTC ne kadar satın aldı?

Bitcoin balinaları 2 günde 20.000 BTC satın aldı Kaynak: CryptoQuant

Bahsettiğimiz adresler grubuna balina denir. Fish, son 48 saat içinde 20.000 BTC aldı ve bu da yeniden birikim aşamasına girdiğini gösteriyor.

Balina, kripto para birimi ekosisteminin önemli bir parçasıdır. Bunun temel nedeni ise sahip oldukları para miktarıdır. Arzın büyük bir kısmını kontrol ettikleri için fiyat üzerinde de gözle görülür bir etkiye sahipler.

İlgili – SOL, DOGE ve ETH’nin fiyat hedefleri, gücün tanınmış bir uzmana ait olduğu rekabetçidir.

Bu nedenle son günlerde balık satışı fiyatları olumsuz etkiledi. Shopping Now, alışveriş desteği sağlayarak maliyetlerin artmasına yardımcı olabilir. Çünkü son 2 günde balinalar 585 milyon dolar değerinde 20 bin BTC satın aldı.

Son satın alımlarla bu balinaların 3,88 milyon BTC’si (113 milyar dolar) var. Bu, BTC’nin toplam gelirinin yüzde 20’sine denk geliyor.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın