medyauzmani.com

New York bankacılık yetkilileri kripto para birimi dostu Signature Bank’ı kapattı


ana prizler

  • Kripto dostu Signature Bank, New York bankacılık yetkilileri tarafından kapatıldı.

  • Fed, kararın ABD ekonomisini korumak ve bankacılık sistemine halkın güvenini artırmak için alındığını söyledi.

  • Signature Bank’ın kapanması, Silvergate Bank ve Silicon Valley Bank’ın iflas etmesinden günler sonra gerçekleşti.

Kripto dostu bir banka daha kapandı

Federal Rezerv Pazar günü New York merkezli Signature Bank’ın eyaletin imtiyaz kurumu tarafından kapatıldığını duyurdu.

Bu En son kripto para birimi haberleri Means Signature Bank, bir hafta içinde faaliyetlerini kapatan üçüncü büyük banka oldu.

içinde ifade 12 Mart’ta yayınlanan Federal Rezerv, Signature Bank’ı kapatma kararının ABD ekonomisini korumak ve bankacılık sistemine halkın güvenini artırmak için ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ile birlikte alındığını söyledi.

Ana ABD bankası, imza bankasındaki tüm mevduat sahiplerini destekleyeceğini de sözlerine ekledi. Federal Rezerv Kitapları:

Ayrıca, bugün devlet tüzüğünü düzenleyen otorite tarafından kapatılan Signature Bank, New York, NY için de benzer bir sistematik risk istisnasını duyuruyoruz. Tüm mevduat sahipleri bu kurumda tamamlanacak. Silikon Vadisi bankasının kararında olduğu gibi vergi mükellefi herhangi bir zarara uğramayacak.

Hissedarlar ve bazı teminatsız alacaklılar korunmayacaktır. Üst yönetim de kaldırıldı. Mevduat Sigorta Fonu’nun sigortasız mudileri desteklemek için yaptığı zararlar, kanun gereği bankalara özel takdir yoluyla tazmin edilecektir.”

Federal Rezerv, bu adımın, ABD’nin güçlü ve sürdürülebilir ekonomik büyümeyi teşvik edecek şekilde mevduatları korumada ve hane halklarına ve şirketlere krediye erişim sağlamada hayati rollerini oynamaya devam etmesini sağlamayı amaçladığını belirtti.

Kripto para piyasası dirençli olmaya devam ediyor

Fed, hissedarların ve bazı teminatsız borç sahiplerinin korunmayacağını söyledi.

Signature Bank’ın kapanması, onu bir hafta içinde faaliyetlerine son veren üçüncü büyük banka yapıyor. 9 Mart’ta kripto para birimi dostu bir banka Silvergate faaliyetlerini durdurdu Varlıklarının gönüllü tasfiyesi. Banka, kararı son endüstri ve düzenleyici gelişmeler ışığında aldığını söyledi.

Bazı kripto ve teknoloji girişimleri için önemli bir banka olan Silikon Vadisi de geçen hafta çöktü. Bununla birlikte, kripto para piyasası dirençli kaldı.

Bitcoin, geçen hafta 19.000 $ seviyesinin altına düştükten sonra Pazar günü yaklaşık %10 artışla 22.000 $’ın üzerinde işlem gördü. Toplam kripto para piyasası değeri, piyasada devam eden FUD’a rağmen 1 trilyon doların üzerinde duruyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın