https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber New York Başsavcısı CoinEx’e kayıt olmadığı için dava açıyor

New York Başsavcısı CoinEx’e kayıt olmadığı için dava açıyor


  • New York Başsavcısı Letitia James, CoinEX’i devlete kayıt yaptırmadığı için dava ediyor.

  • Kripto para borsası, geçen ay açılan bir mahkeme celbine de uymadı.

  • New York, son aylarda kripto şirketlerine ve bireylere karşı aktif olarak dava açtı.

CoinEX’e kayıt olmadığı için dava açıldı

New York Başsavcısı Letitia James, hizmetlerini devlete kaydetmediği için kripto para borsası CoinEX’e dava açtı.

New York Başsavcısı, Çarşamba günü New York Eyalet Yüksek Mahkemesi’ne sunduğu bir dilekçede şunları söyledi;

“CoinEx, New York’ta bir komisyoncu-emtia satıcısı ve komisyoncu veya menkul kıymetler satıcısı olarak kayıtlı olmadan, emtia ve menkul kıymetler olan kripto para birimlerinde işlemler teklif etti, satın aldı, sattı ve yürüttü.”

Dilekçeye göre CoinEX kendisini borsa olarak sunmuş ve hizmetlerini devlete tescil ettirememişti. New York AG ofisi, kripto para borsasının da birkaç hafta önce açılan bir mahkeme celbine uymadığını ekledi.

Başsavcı, borsa tarafından sunulan bazı kripto para birimlerinin, bir New York menkul kıymetler yasası olan Martin Yasası kapsamında emtia ve menkul kıymetler olarak kabul edildiğini, çünkü bu varlıkların, esas olarak başkalarının çabalarından elde edilen kârlarla ortak girişimlerdeki fon yatırımlarını temsil ettiğini ekledi.

New York AG ofisi, CoinEX’in menkul kıymetler ve emtia olarak sunduğu dört tokenin; AMP, LBRY jetonu (“LBC”), LUNA ve Rally (“$RLY”).

Dilekçe, kripto para borsalarının New York’ta yetkisiz faaliyetler yürütmesini durdurmak istiyor. Ayrıca AG, New York IP’lerinin borsayı kullanmasını yasaklamak istiyor.

Son olarak New York AG, “New York hesaplarının ve New York müşterilerinden alınan tüm ücretlerin tam olarak muhasebeleştirilmesini” istiyor.

New York AG ofisinin kripto oyuncularıyla bir geçmişi var

Bu En son kripto para birimi haberleri New York’un kripto para birimi şirketleri ve bireyleri ile geçmişi göz önüne alındığında, bu bir sürpriz değildi.

Ülke, kripto para birimi alanında aktif bir oyuncu olmuştur ve geçmişte bazı kripto şirketlerine ve kişilere karşı dava açmıştır.

2020’de New York Başsavcılığı dava açtı Bitfinex ve Tether’e karşı, şirketlerin müşteri fonlarında 1 milyar dolar kaybettiğini iddia ederek.

Ülke, son aylarda kripto para kredi kuruluşu Celsius’un eski CEO’su Alex Mashinsky’ye de dava açtı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın