medyauzmani.com

New York CFO’suna göre Signature Bank’ın çöküşü kripto ile ilgili değil – World Digital Media News


ABD’de geçen ay kaybolan bankalarla ilgili tartışmalar sürüyor. bu süre zarfında faaliyetlerine ara verdi. İmza Bankası Peki gümüş kapıSuçlandıkları tek şey, kripto para teklif etmeleriydi.

Mart ayında, birkaç ABD haber kaynağı, bankacılık sisteminin çökmesine kripto paranın neden olduğunu bildirdi. Ancak önemli bir kişi konuyu tartıştı.

New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı Müfettişi adrian harris, dün ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin sorularını yanıtladı. Harris, burada yaptığı açıklamada Signature Bank’ın başarısız olmasının sebebinin kripto yatırımcıları olmadığını söyledi.

Düzenleyici kurum başkanının ismine göre Signature Bank’ta başlayan “banka taarruzu” sürecinde diğer iş alanlarındaki kuruluşların çıkışı hızlandı. Bu ciddi bir mali krize yol açtı.

New York Eyaleti Maliye Departmanı başkanının yaptığı bu açıklama, ABD’de kripto para ortamına karşı büyüyen söylemde önemli bir adım daha atıyor. Harris, 8,8 trilyon dolarlık varlığa sahip yaklaşık 3.000 finans kurumunu denetleyen bir departmanı yönetiyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın