https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber New York Eyalet Başsavcısı KuCoin’e Dava Açtı

New York Eyalet Başsavcısı KuCoin’e Dava Açtı


  • NY state AG, KuCoin’de kripto para birimleri alıp satabildi.
  • Ancak, KuCoin New York’ta kayıtlı değil.
  • Bu, AG’nin kripto para platformlarına karşı açtığı sekizinci dava.

New York Eyaleti Başsavcısı Letitia James, New York’ta kayıt olmadan kripto hizmetleri yayınladığı için KuCoin’e dava açtığını açıkladı.

James, New York’ta borsa komisyoncusu veya satıcı olarak kayıtlı olmamasına rağmen Seyşeller merkezli kripto para borsasında kripto para alıp satabildiğini söylüyor.

Menkul kıymetler yasasının ihlali

9 Mart’ta New York Eyalet Bölge Yüksek Mahkemesi’nde açılan davada James, KuCoin’in menkul kıymetler ve emtia niteliğindeki kripto para birimlerini önce kayıt talep etmeden New Yorklulara satarak, teklif ederek, alıp satarak menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini de iddia ediyor.

Ayrıca davada KuCoin’in KuCoin Kazanç ürününü satarak hata yaptığı da iddia ediliyor. AG, bu ürünü kayıtsız menkul kıymet olarak sınıflandırdı.

Ayrıca, KuCoin’in kendisini tek bir şirket olarak kaydetmediği için kendisini yanlış tanıttığına dair iddialar da var.

James, davada Ethereum’u teminat olarak gösteriyor

New York AG davasında ayrıca eyalet ve federal otorite altında LUNA, UST ve ETH’nin eyaletin Martin Yasası uyarınca emtia olarak sınıflandırıldığı ve KuCoin’in bir emtia komisyoncusu olarak kaydolmak için başvurduğu belirtiliyor.

AG, diğer ABD düzenleyicilerindeki kişilerin benzer iddialarına rağmen, Ethereum’un Ether’inden (ETH) ilk kez teminat olarak bahsetti.

KuCoin KCS Jetonu %5,7 Düştü

KuCoin’in ana token’ı olan KCS’nin fiyatı, son gelişmelerle kısmen desteklenen %5,78 düştü.

KuCoin, suçlu bulunursa en büyük 5. kripto para borsası olarak sıralanıyor ve ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından biri olan ve yasadışı kripto para birimleri sunduğu için CFTC tarafından para cezasına çarptırılan Kraken’de olduğu gibi para cezasına çarptırılabilir. yatırım ürünleri.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın