https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber New York mahkemesi, Voyager’ın Binance ile olan anlaşmasını durdurma talebini reddetti.US – World Digital Media News

New York mahkemesi, Voyager’ın Binance ile olan anlaşmasını durdurma talebini reddetti.US – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto kredi şirketi Voyager’da İflas sürecini yargılayan New York mahkemesi, SEC’in ardından hükümetin de sunduğu Binance.US satış sözleşmesinin bloke edilmesi talebini reddetti.

ABD hükümetinin sözleşmenin askıya alınmasının müşterilere zarar vereceğini söyleyerek talebini reddeden mahkeme hakimi, 1 milyar dolarlık sözleşmenin devam etmesine karar verdi.

ABD Başsavcılığı tarafından yapılan anlaşmanın bloke edilmesi talebi, Voyager ve çalışanlarının satışta herhangi bir vergi veya güvenlik yasası ihlali olmadığını kanıtlamak istediği için yapıldı. Ancak New York Güney Bölgesi Hakimi Michael Wiles, kabul ettiği sözleşmede böyle bir risk görmediğini ve daha önce de söylediği gibi uzun süre beklemenin müşterilere zarar verebileceği görüşünü dile getirdi.

Wiles, anlaşmanın şartlarının, kripto para birimlerinin satışını ve dağıtımını kısıtlama eylemleri de dahil olmak üzere düzenleyici eylemleri yasaklamadığını da sözlerine ekledi.

Kasım ayında yenilenen ihalede Voyager’ın varlıkları için en iyi teklif, Binance.USİlk hediye iflas etmiş kripto şirketi FTX’e yaradı ancak şirketin batmasının ardından satış gerçekleşmedi ve yeni bir ihale açıldı. Son olarak, Voyager alıcıları şirketin hisselerini satın almak için Binance.US’a oy verdi ve çoğunluk anlaşmayı onayladı.

Ardından ABD’li düzenleyiciler devreye girdi ve güvenlik yasalarını ihlal ettiği için ihracat olarak görülen anlaşmanın iptal edilmesini istedi. New York mahkemesi, ilk SEC sen yetersiz tartışma gerekçesiyle bu davadaki talebini reddetmiştir.

Sonra Birleşik Devletler Hükümeti müdahale etti ve anlaşmayı iptal etmeye çalıştı. Son davada mahkeme, Voyager müşterilerinin çıkarlarını dikkate alarak kısıtlamalara itiraz etmeye devam ediyor. Bu nedenle Binance.US’ta 15 Mart’ta faaliyete geçmesi planlanan alım satım seansı 20 Mart’a kadar uzatıldı.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın