medyauzmani.com

New York’ta gerçek zamanlı muhasebe yasası yürürlüğe girdi – World Digital Media News


New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), kripto şirketlerinin soruşturmalarıyla ilgili para miktarına göre nasıl değerlendirildiğine dair yeni bir kural uygulamaya koydu.

NYDFS Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yasanın şirketlerin katı büyük harf kullanma standartlarını, siber güvenlik korumalarını ve kara para aklamayı önleme önlemlerini karşılamasını gerektireceğini söyledi.

NYDFS Müfettişi adrian harris, “Ülkenin ilk mali düzenleyicisi olarak New York, sürdürülebilir büyümeyi desteklerken en yüksek güvenlik, bütünlük ve tüketiciyi koruma standartlarını belirleyen bir sistemi uygulamaya koydu. Bu sistem, profesyoneller olarak NYDFS’ye mevcut ve gelecekteki mali işlemleri yönetmesi için ek araçlar ve kaynaklar sağlıyor. yeni ürünler ve hizmetler geliştirmek, dijital ekonomiyi kullanmanın yeni yollarını bulmak.” dedi.

Yalnızca NYDFS’nin New York’ta çalışmak isteyenlere verdiği BitLicense’e sahip şirketler yasalara uygundur. Şu anda bu kategoride sadece 22 firma yer almaktadır.

New York Eyalet Senatosu, yaklaşık bir yıl önce, müfettişin, kripto şirketlerine benzeyen birçok geleneksel banka ve finans şirketi hakkındaki araştırmasının bir parçası olarak, NYDFS’nin kripto şirketlerini izleme çabalarını destekleyeceğini duyurdu.

NYDFS, kuralı ilk olarak geçen Aralık ayında önerdi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın