medyauzmani.com

Nexo güvenli mi? Kripto Borç Veren, MakerDAO’dan 150 Milyon Dolar Çekti


Piyasa bu yılın başlarında Celsius’un neden olduğu kargaşadan muzdarip olmaya devam ederken, bugünlerde herhangi bir kripto para birimi borç vereninin inceleme ile karşı karşıya kalacağı talihsiz bir gerçektir.

Nexo şimdiye kadar kendisini kalabalıktan ayırdı. Geçen hafta, Federal Olarak Onaylanmış Zirve Ulusal Bankası’nda bir hissesini bile duyurdu. Vergisiz kredilerden uzaklaşacağını defalarca dile getirdi. Zor durumdaki borç veren iflasa doğru giderken Celsius için bir devralma teklifi bile başlattı (bir şans olsa bile, sadece bir tanıtım dublörlüğüydü).

Ancak şimdi, düzenleyici sorunlar ve zincirdeki bazı garip hareketlerden sonra ek endişeler var.

Düzenleme

Sekiz eyalet geçen hafta NEXO’ya karşı ateşkes ve vazgeçme emri verdi. Sunulan ürünlerin menkul kıymet oluşturup oluşturmadığıyla ilgili aynı eski hikaye. Avukat olmadığım için girip çıkmayacağım, ancak bazı ürünleri ABD pazarından çekme tehdidi Nexo üzerinde sert bir baskı oluşturabilir.

Nitekim, Kentucky düzenleyicileri Nexo’yu iflas etmekle suçladılar ve orijinal tokeni – NEXO – olmadan şirketin “varlıklarını geçersiz kılacak (yükümlülükleri)” olacağını ilan ettiler. Hafızası kısa olan herkes için, Celesius’un para çekme işlemlerini askıya almadan ve iflas başvurusunda bulunmadan önce yaptığı şey tam olarak budur.

Nexo’nun piyasa değerinin %1’lik son derece düşük işlem hacmiyle, insanların anlamadığı şey, her şey tersine dönerse, Nexo’nun varlıklarını paraya çevirme yeteneğinin kağıt üzerinde düşünülenden çok daha az olmasıdır. Hane kaygısı.

Nexo zincire para aktarıyor

İkinci bölüm, insanların merakını uyandıran diziden komik bir geri çekilme ile geliyor. Dün, Nexo cüzdan markalı bir cüzdan MakerDAO’dan 150 milyon dolardan fazla para çekti.

Bu, asırlık duruma benzerlikler göz önüne alındığında, açıkçası birçok insanı içeriyor. Değeri ne olursa olsun, piyasada nispeten sakin bir dönemde herhangi bir Nexo iflası meydana gelirse şaşırırım.

Ancak, son zamanlarda düzenleyiciler tarafından verilen dur-kalk emirleri gerçeği, burada ekstra bir katman ekliyor. Ama yine de, güvenlik ya da güvensizlik meselesi beklenmedik bir şey değildi – Nexo’nun bunun geleceğini bilmesi ve muhtemelen bilmesi gerekiyordu.

Bu hamlelerin piyasada bazı tartışmalara yol açmasının ardından Nexo, “dün gerçekleşen bu rutin işlemin, son piyasa dinamiklerine ve şirketin standart hazine yönetimine uygun olarak bir kredinin geri ödenmesini temsil ettiğini” açıklayan bir açıklama yaptı.

Bunun hakkında ne düşünüyorum? Hala Nexo’nun iyi olduğunu düşünüyorum, ama orada param olsaydı, bugün kesinlikle geçen haftadan daha gergin olurdum. Dediğim gibi, Terra düşerken, şu anda bu ürünlerin getirisi riske değmez. Çoğu teklif, Bitcoin’de yaklaşık %4 getiri sağlar (Nexo taban fiyatı %3-%4’tür) – gerçekten tüm bunları riske atmaya istekli misiniz?

Nexo’nun herhangi bir endişeyi gidermek için piyasayı önceden uyarmaması da garip çünkü bu da açık olurdu.

Şu andaki akıllı kumar, daha net bir resim elde edene kadar gelir getiren ürünleri şimdilik durdurmaktır. Çünkü Nexo’nun iyi olduğunu ve bunun muhtemelen hiçbir şey hakkında büyük bir yaygara olduğunu düşünürken – kayıtlara geçtim ve Nexo’nun sektördeki diğer birçok şirketle ilgili olarak yürütmesinin ne kadar inanılmaz olduğundan bahsediyorum – yapabiliriz’ Gerçekten emin değilim… Ve bu her şeyi söylüyor.Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın