medyauzmani.com

NFT sektöründen milyonlarca lira kazanan Cem Yılmaz yeni işini tanıttıKomedyen, senarist ve oyuncu olmanın yanı sıra karikatürist de olan Cem Yılmaz, NFT (Non-Fungible Token) akımına ayak uyduran isimlerden biri. NFT çalışmalarına devam eden Yılmaz, yeni işini de satışa çıkardı.

3 milyona yakın fon

Cem Yılmaz’ın sosyal medya hesabından paylaştığı en ünlü eserlerinden biri de kendini çizdiği NFT’dir. Ekim 2021’de Cem Yılmaz 15 günde 45 NFT satarak 76,28 Ethreum yani 2 milyon 940 bin lira yaptı.

Şimdiye kadar Lady Gaga, Lindsay Lohan, Grimes, Paris Hilton ve Emily Ratajkowski gibi isimler NFT dünyasına adım attı. Türkiye’de ise Cem Yılmaz, Nurgül Yeşilçay, Can Bonomo gibi ünlüler NFT satışıyla ilgilenenler arasında.

NFT nedir?

NFT blok zincirinde benzersiz bir varlığı temsil eden bir tür dijital simge. Bunlar tamamen dijital varlıklar veya gerçek varlıkların tokenize edilmiş versiyonları olabilir. NFT’ler, kripto para birimlerinin aksine, değiştirilebilir değildir ve bu nedenle dijital dünyada gerçekliğin ve mülkiyetin kanıtı olarak hizmet eder.
NFT’ler, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) tarafından benzersiz dijital ürünler ve kripto koleksiyonları çıkarmak için kullanılır. NFT’ler, resimler, video klipler, ses ve diğer dijital dosya türleri gibi öğeleri temsil etmek için kullanılabilir. Ancak, orijinal dosyanın herhangi bir kopyasına erişim, NFT’nin alıcısıyla sınırlı değildir. Bu dijital öğelerin kopyaları herkes tarafından edinilebilirken, NFT’ler, sahibine telif hakkından ayrı bir sahiplik kanıtı sağlamak için blok zincirinde izlenir.

Cem Yılmaz Haber Dergisi

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın