https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber OKX, Proof of Reserves’ün ardından Sıfır Bilgi Kanıtı ve Tam Sorumluluk Beyanı duyurusunu duyurdu

OKX, Proof of Reserves’ün ardından Sıfır Bilgi Kanıtı ve Tam Sorumluluk Beyanı duyurusunu duyurdu


Küresel kripto para borsası OKX, şeffaflık ve güven ilkelerine dayalı yeni bir gelişme başlattı. Geçmişte yayınladığınız tasarruf ortamı ve Proof of Savings konusunda öncü rol üstlenen borsa tarafından yapılan resmi açıklamada, Finansal ödeme yeterliliğinin Sıfır Bilgi Kanıtı doğrulaması ve Tam Sorumluluk Beyanı olacağı açıklandı. Rezerv Kanıtı’na eklendi.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası ve Web3’te lider bir teknoloji şirketi olan OKX, Proof of Reserve denetimi kapsamında finansal güvenilirliği garanti etmek için yeni bir yaklaşım benimsedi. Borsa, önümüzdeki aylarda önde gelen Rezerv Kanıtı (PoR) raporlarına tam ve sıfır bilgi (ZKP) ekleyeceğini duyurdu. Bu değişikliklerle OKX Merkle fiyatlandırma sistemi içerisinde müşteri gizliliği artırılırken daha fazla şeffaflık sağlanacak.

Mart Rezerv Kanıt Raporu’nda yer alacak olan Toplam Yükümlülük Ağacı raporu ile şeffaflık sürecine katkı sağlayacaktır. Bu durumda ortamdaki yatırımcılar Merkle Tree verilerini ve tüm kredileri indirebilecekler. Aynı zamanda, tüm kullanıcıların sayısı birkaç bölüme ayrılacak (ağaçtaki sayfaların sayfalarını ayırarak) ve hesap fonlarının gizliliğini sağlamak için karıştırılacaktır.

Önümüzdeki aylarda eklenecek olan, harici değişikliklere karşı kriptografik bir yöntem olan Sıfır Bilgi Garantileri ile kullanıcılar, kullandıkları tüm ürünleri karşılaştırarak tüm müşteri mevduatlarının muhasebeleştirildiğini ve finansal sonlarının tamamlandığını doğrulayabilecekler. veritabanlarını değiş tokuş edin.

Bu konudaki görüşünü belirtmek OKX Pazarlama Genel Müdürü Haider Rafique, “Rezerv’in araştırma bulguları, kullanıcı güveni oluşturmada büyük yardımcı oluyor. Şeffaf ve yenilikçi olarak sektördeki beklentileri aşarak kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. OKX olarak tüm konulara bu anlayışla yaklaşıyoruz. Olumlu geri bildirimlerden çok memnunuz. Özellikle hareket halindeyken müşterilerimizden ve kripto topluluğunun desteğinden.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın