https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber OKX Ventures, Scroll’a stratejik yatırım yaptığını duyurdu

OKX Ventures, Scroll’a stratejik yatırım yaptığını duyurdu


  • OKX Ventures, Ethereum L2 Scroll’a yatırım yapıyor
  • OKX, stratejik yatırımın Ethereum’un ölçeklenebilirliğini desteklemeyi amaçladığını söylüyor.
  • Scroll’un dört ay içinde Ethereum ana ağında canlı olması bekleniyor.

OKX kripto para ticaret şirketi OKX Ventures, Ethereum üzerinde zkRollup tabanlı bir zkEVM platformu olan Scroll’a stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu.

Salı günü OKX tarafından yayınlanan bir basın açıklaması, yatırımın zincir dışı işlemler yoluyla Ethereum’un ölçeklenebilirliğine yardımcı olmayı amaçladığını söyledi.

zk-toplamaları, Ethereum’un ölçeklenebilirliğini artırmak için kullanılır

Ethereum tabanlı araçlar ve dApp’ler ile yerel uyumluluk sağlamak için inşa edilen Scroll ile işbirliği, ekibin işlem hızını artırmak ve kullanıcı maliyetlerini düşürmek için sıfır bilgi kanıtlarından ve zkRollup teknolojisinden yararlandığını görecek.

Geçme, zincir dışı hesaplamalar üzerinden yüksek verim elde etmeye yardımcı olurken, yalnızca diziye doğrulama sağlar. zkRollup’ın amacı budur – işlemleri almak ve işlenmek üzere zincir dışına taşımadan önce bunları bir araya getirmek.

Temel güvenlik mekanizmalarından ödün vermeden ana ağ ile daha fazla kullanılabilirlik ve etkileşim sağlamak için tasarlanmış bir Katman 2 çözümüdür. Ethereum üzerinde çalıştırıldıktan sonra Scroll, belirteç transferlerinde ve özel uygulamalarda uygulanabilir. Genel amaçlı akıllı sözleşmelerin uygulanması, Ethereum uygulamalarının toplu olarak benimsenmesine de yardımcı olacaktır.

Bazı Layer 2 çözümlerinden farklı olarak rollover, Ethereum protokolünde değişiklik gerektirmeyecektir. Bunun nedeni, zincir dışı çözümün uygulanmasının Ethereum Layer 1 ana ağından bağımsız olmasıdır. Scroll’un dört ay içinde Ethereum ana ağında canlı olması bekleniyor ve alfa sürümü artık herkes tarafından kullanılabilir.

Scroll, 672.700’den fazla benzersiz cüzdan adresi gördü ve 2.916.472’den fazla işlem kaydetti.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın