medyauzmani.com

Önde gelen stablecoin sağlayıcısı Tether, Uruguay’da BTC madenciliğine başladı – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto pazarındaki en büyük stablecoin şirketi bağBitcoin madenciliği ve enerji sektörüne girdiğini duyurdu.

Şirket bugün Tether tarafından yapılan bir açıklamada, henüz açıklanmayan Uruguay’da lisansı bulunan bir şirket ile iş birliği yaparak yenilenebilir enerji ile Bitcoin madenciliği alanında çalışmalara başlayacağını duyurdu.

Tether CTO’su Paolo Ardoino yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Tether, bu ayın başlarında Bitcoin’e yatırım yapma fikrini ortaya attı. Stablecoin sağlayıcısı, her ay kârının %15’i ile Bitcoin satın alma kararını açıkladı. Son gelişmeler, USDT ihraççısının Bitcoin planlarını genişletmek istediğini gösteriyor.

Bitcoin madenciliği için neden Uruguay’ın seçildiği sorulduğunda Tether, ülkenin yenilenebilir enerjide dünya lideri olduğunu söyledi. Uruguay, elektriğinin %94’ünü rüzgar ve güneş enerjisi kaynaklarını kullanarak yenilenebilir kaynaklardan üretebilir.

Tether tarafından çıkarılan Stablecoin USDT, şu anda toplam 83,2 milyar dolar ile kripto pazarında üçüncü en büyük varlık konumunda. Bugün duyurduğu proje ile Bitcoin madenciliği alanına girerek kripto sektöründe önemli bir hamle yapmayı planlayan şirket, BTC varlıklarını artırmak istiyor.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın