medyauzmani.com

Ooki coin nedir? OOKI/USD yorum ve geleceği


OOKI coin nedir? OOKI coin yorumları nasıl? OOKI coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vaad ediyor mu? OOKI coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

OOKI coin yorum

 

OOKI/USD – OOKI kaç dolar?

OOKI coin nedir?

Ooki pek çok özelliği bünyesinde barındıran, merkezi olmayan bir marjin işlem, ödünç alma, verme ve stake  platformu. Ooki protokolü ile isteyen herkes çoklu blockchainler üzerinde,borç verenler, borç alanlar ve işlem yapanların en esnek merkeziyetsiz finans protokolü ile etkileşime girebilmesi için uygulamalar yaratabilir. Ooki tamamen merkeziyetsiz, tüm ana değişimler için topluluk tarafından oylama yoluyla yürütülen ve yönetilen bir proje.

OOKI token projenin kendi yerel tokeni ve topluluk bu tokenin stake edilmesi yoluyla  ve Ooki DAO’da oy kullanarak protokolü yönetimini gerçekleştiriyor. Ooki ekosisteminin tasarım temelinde topluluğun yönetişim, ücret paylaşımı ve oylama ile protokol üzerinde kontrolünün sağlanması yatıyor. Ooki protokolü tamamen merkeziyetsiz, tröstsüz bir protokol olduğu için kullanıcılar uzun ve kısa kaldıraç marjini yapabiliyorlar,ödünç alıp verebiliyorlar.

Ooki protokolünün özünde alım satım işlemi yer alıyor. Kullanıcılar kolaylıkla uzun ve kısa kaldıraçlı işlem pozisyonlarını sabit borç faizi ile gerçekleştirebiliyor. Ooki protokol kullanıcıların teminat ile fon ödünç almalarına ve vermelerine, aynı zamanda da kar elde etmelerine imkan sağlıyor.Ooki protokolünü diğerlerinden ayıran en belirgin özelliği ödünç alıp verenlerin Ooki üzerinde yeni pozisyon açtıkları zaman optimal oranlar elde etmelerini sağlayacak dinamik faiz oranları. Bu dinamik oranlar motoru %80 kullanım oranı hedefliyor ve havuzların da optimal olarak kullanılmasını dağlıyor. OOKI token sahipleri OOKI tokenlerini stake yapabiliyor ve protokol gelirinden pay alabiliyor. Protokol tarafında oluşturulan ücretlerin %50’si OOKI stake eden kullanıcılara dağıtılıyor. Kalan %50 ise sigorta fonu ve Ooki hazinesine ayrılıyor. Ooki protokolü an itibariyle Ethereum, Polygon,Binance Smart Chain, Optimism ve Arbitrum gibi blockchainleri destekliyor. Yeni blockchainler ise düzenli olarak topluluğun kabulüne göre eklenmeye devama edecek.

Ooki Protokolünün OOKI token dışında iki tokeni daha bulunuyor. iTokens adındaki diğer tokeni iDAI ve İUSDC gibi, elinizde tuttukça sizin kar biriktirmenizi sağlayan tokenler. iTokenler ödünç verme havuzunda ödünç alanlar onlara faiz ödedikçe büyüyen belirli bir payı temsil ediyor. Üçüncü token ise bir hak kazanma tokeni olan vBZRX. OOKI için hak edilen tokenleri yavaş yavaş dağıtıyor. OOKI, iOOKI ve vBRZX sahipleri Ooki DAO’da oy verme ve yönetime katılma ayrıcalığı elde ediyorlar.

Toplam maksimum arz 10.5 milyar OOKI token..

OOKI/USD fiyat grafiği yorumu

Ooki coin nedir? OOKI/USD yorum ve geleceği

OOKI token, düşen kanılı kırmayı başarsa da, henüz 200 günlük EMA’nın üzerine çıkmayı başaramadı. Bu seviyeyi kendine destek edebirlirse yükselişini sürdürebilir. Şu an fiyat kanal üst desteğiyle 200 günlük EMA’nın arasında. Bitcoin fiyat hareketlerine göre OOKI de şekil alabilir.

İlgili – Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

OOKI coin geleceği ve fiyat tahmini 2024-2030

Yapay zeka tarafından 2024 – 2030 yılları arası OOKI coin geleceği ve fiyat tahmini:

 

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın