medyauzmani.com

OpenSea %0 sınırlı süre ücreti uygular


  • OpenSea, yakın zamanda Blur nedeniyle büyük bir kullanıcı tabanını kaybetti.
  • İnsanlar, NFT yatırımlarından daha fazla getiri elde etmek için Blur’a akın ediyor.
  • OpenSea, bazı müşterileri geri kazanmaya çalışmak için ücretleri sıfıra indirmek de dahil olmak üzere bir dizi değişiklik uyguladı.

Nansen verileri, NFT Blur piyasasının günlük Ethereum (ETH) işlem hacminde OpenSea’yi geride bıraktığını gösteriyor. Raporlar, NFT yatırımcılarının NFT yatırımlarından daha fazla getiri bekleyerek Blur’a geçtiğini gösteriyor.

OpenSea, NFT istatistiklerimizin de gösterdiği gibi, birkaç yıldır NFT pazarındaki bir numaralı konumunu korumuştur ve Blur pazarının ani yükselişi, OpenSea’yi tekrar zirveye taşımak için bazı büyük yeniden yapılanmalardan geçmeye zorlamıştır. Yeniden yapılanma üç önemli değişikliği içeriyor.

Açık deniz yeniden yapılanması

OpenSea, sınırlı bir süre için geçerli olacak %0 ücret, bazı işlemlerde müsamaha ve içerik oluşturucular için isteğe bağlı kazançların getirilmesini içeren üç büyük değişikliği duyurdu.

Blur’un başarısı, büyük ölçüde OpenSea’den çok farklı olan yeni sadakat politikasına bağlanıyor. Blur geçenlerde şunları söyledi:

“OpenSea’nin mevcut sahiplik politikası, grupların her yerde telif ücreti kazanmasını engelliyor. Bunun için çeşitli nedenler öne sürüyorlar (SSS’ye bakın), ancak sonuç olarak, içerik oluşturucular aynı anda yalnızca bir platformda telif ücreti kazanmakla sınırlı.”

Blur ve OpenSea arasındaki sadakat politikası farkı kesinlikle sektör için iyi bir şey çünkü telif ücretsiz pazar yerleri olmasaydı, OpenSea gibi NFT pazar yerleri sonunda ücret yapılarını yükseltir ve içerik oluşturucuları olumsuz etkilerdi.

OpenSea, “yaratıcı kazançlarını tamamen zorunlu kılmayan diğer NFT pazarlarındaki” NFT yatırımcılarının kaybını kabul etti ve yaratıcılara isteğe bağlı temettüler sunmanın bu müşterilerin büyük bir kısmını geri getireceğine inanıyor. Blur da son zamanlarda kazançlarını düşürdü ve OpenSea de aynısını yapmaya çalışabilir.

OpenSea’yi yeniden yapılandırma kararını açıklıyor cıvıldamak söyleyerek:

“Ekim ayında, anlamlı bir hacim görmeye başladık ve kullanıcılar, içerik oluşturucu kazançlarının tamamını ücretlendirmeyen NFT pazar yerlerine taşındı. Bugün, tüm çabalarımıza rağmen bu değişimin hızı önemli ölçüde arttı.”

OpenSea’nin içerik oluşturucu kazançları özelliği, içerik oluşturucuların çalışmalarının yeniden satışından gelir elde etmelerine yardımcı olmayı amaçlasa da, aynı politikaları izleyen pazar yerlerinin tavsiye edilmesini engelledi.

OpenSea %0 ücreti ne kadar sürecek?

OpenSea, %0 ücret için kesin bir zaman çizelgesi sağlamadı. Kullanıcıları için neyin en iyi olduğunu belirlemek için ücret modelini test etmeye devam etmeyi planlıyor.

Bununla birlikte, topluluk üyeleri, pazarın, kaybedilen müşterileri çekmeyi başardığında, gelecekte platform için ücretleri artıracağını tahmin ediyor.Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın