medyauzmani.com

Oynaklık Ocak ayından bu yana en düşük seviyede, ancak daha da düşene kadar Bitcoin hiçbir amaca hizmet etmiyor


  • Araştırma Başkanımız Dan Ashmore, Bitcoin oynaklığının büyük bir sorun olduğunu yazıyor
  • Oynaklık, Ocak ayından bu yana en düşük seviyede, ancak bu, Bitcoin’in gerçek faydası açısından pek teselli sağlamıyor.
  • Bitcoin’in potansiyelini ortaya çıkarması için, sıkıcı, Sabit altın getiri profiline daha yakın volatilite ile

Nispeten sessiz bitcoin Piyasalar şimdi, ama bu uzun sürmeyecek. Ve bu çok büyük bir problem.

Öncelikle kısa vadeli oynaklığa bakalım, çünkü son birkaç gündür bunun oldukça düştüğünü fark ettim. Bir aylık oynaklığı yıllık bazda çizerek, Bitcoin’deki bu küçük rallinin başladığı Ocak ayından bu yana en düşük seviyedeyiz.

tamam iyi.

Ancak bunu piyasa istikrarı ile karıştırmayın. Kripto para piyasaları çok değişken olmaya devam ediyor ve şaşırtıcı bir hızla ileri geri sallanabiliyor. Oynaklık hala %50’ye yakın, ki bu herhangi bir normal piyasa bağlamında gerçekten delice.

Belki de Bitcoin’in günlük getirilerini Tesla’nın getirilerine karşı çizmek bunu daha iyi gösteriyor. Tesla, S&P 500’ün en aşırı üyesi ve hisse fiyatı, CEO’sunun Twitter beslemesinden daha değişken. Oynaklığınızı bir Tesla ile karşılaştırmak, bir futbol takımını yönetme yeteneğinizi Todd Boehly ile karşılaştırmaya benzer (cidden, wtf).

Bununla birlikte, Bitcoin’in günlük fiyat değişiklikleri Tesla’nınkiyle eşleşmekle kalmaz, genellikle onu aşar.

Aslında, Bitcoin’in oynaklığını daha uzun bir zaman dilimine göre çizersek, bu kırılmaların meydana geldiğini ancak nadiren uzun sürdüğünü görürüz. Bitcoin ve Frank Lampard ve Chelsea gibi oynaklık, öyle görünüyor ki – bazen birbirlerinden çok uzaklar, ancak çok geçmeden geri döneceklerini biliyorsunuz. Ve birbirlerine karşı korkunçlar.

Hiç şüpheniz olmasın, oynaklık Bitcoin’in en büyük dezavantajlarından biridir. Varlığın bir ileri bir geri sallanırken bir değer deposu durumuna yakın herhangi bir şeye ulaştığını hayal etmek zor.

Bitcoin için nihai vizyon bir tür dijital altınsa, daha kat etmesi gereken çok yol var. Önceki Tesla karşılaştırmasını altına çevirmek daha yerinde ve iki varlık arasındaki boşluğu ön plana çıkarıyor:

Açıkçası, tüm bunlar gelecekte değişebilir. Kristal kürem yok. Bitcoin’in nihai vizyonu açısından, basitçe yapmak zorunda, çünkü şu anda olduğu gibi, Bitcoin hiçbir şey başaramıyor.

Argümanlar genellikle gelişmekte olan dünyaya atıfta bulunur. Bitcoin’in kişinin finansal servetini depolamak için daha büyük bir yer sağlayabileceğini savunuyorlar. Yine, bu zaman içinde doğru olabilir, ancak Arjantin Pesosu gibi çökmekte olan bir para birimi bile Bitcoin kadar değişken değildir. Peso gibi kademeli bir düşüş (ve ben orada biraz kademeli kullanıyorum, kabul ediyorum), birkaç dakika içinde tam anlamıyla %20 daha düşük olabilen Bitcoin’den en azından planlamak daha kolay.

Bitcoin bu kadar büyük fiyat hareketlerine sahipken kimseye yardım edecek durumda değil. Bu argüman şu anda en iyi, ABD doları gibi eşit derecede erişilebilir ancak fiyatı dalgalanmayan (en azından, akıllıca tasarlanmış para birimleri değil) itibari para birimlerine sabitlenmiş sabit para birimleri için yapılıyor. Şimdi, kusurları, burada girmeyeceğim yepyeni bir makalenin yerini doldurabilir, ancak asıl mesele şu ki, Bitcoin, oynaklığı şu anda olduğu kadar yüksekken tam anlamıyla işe yaramaz.

Arkadaşlarım genellikle altın hakkında sohbet ettiğim veya fiyat etmenleri üzerine analitik çalışmalar yaptığım için benimle dalga geçerler. Boomer, beni ararlar. Ve bu adil – altın çok sıkıcı ve fiyat tablosunu izlemek boyanın kurumasını izlemek gibi. Ama mesele bu, değil mi? Altın bir değer saklama aracıdır ve bu nedenle Robinhood yatırımcılarının aşırı değer kazanmasına neden olan kazanç ve kayıpları yazdırmamalıdır. Aksi halde görevini yapmayacaktır.

Bitcoin aynı. Altın defterinden bir yaprak alıp, sıkıcı. Bu olana kadar, bu efsanevi kökende vahşi spekülasyonlardan başka bir anlam yok.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın