medyauzmani.com

Polygon Labs, Web3 için merkezi olmayan bir tanımlayıcı çözümü başlatıyor


  • Polygon ID, sıfır bilgi kanıtıyla desteklenen merkezi olmayan bir kimlik çözümü olan Polygon’u piyasaya sürdü.
  • Gizlilik odaklı hizmet, geliştiricilerin dijital kimlik çözümlerini uygulamalara entegre etmesine yardımcı olacak 4 araç sunar.
  • Poligon Kimliği kullanım örnekleri arasında KYC, e-ticaret ve parolasız oturum açma yer alır.

Ethereum için Katman 2 ölçeklendirme çözümü olan Polygon, Polygon ID adlı açık kaynaklı merkezi olmayan kimlik hizmetini duyurdu.

Polygon Labs ekibi, Polygon’un en son haberlerinin, Web3 dijital güvenini bir adım gerçeğe dönüştürmeye yönelik geliştirmeye odaklandığını söyledi.

Blog gönderisinde açıklandığı gibi, kanıtlarla desteklenen sıfır bilgi (ZK) çözümü, “daha adil bir internet” sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Web3 sıfır bilgi kanıtı için sayısal tanımlayıcı

Polygon Labs, Polygon ID’nin Iden3 protokolünün ve Circom ZK araç setinin arkasındaki teknolojiden yararlanan gizlilik odaklı bir çözüm olduğunu belirtti.

Platforma göre, merkezi olmayan kimlik hizmeti altyapısı, geliştiricilerin sınıfının en iyisi öz kimlik, merkezi olmayan ve özel kimlik çözümleri oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmak için tasarlanmış dört araçla birlikte gelir. Poligon Laboratuvarları cıvıldamak:

Kimlik altyapısı, herkesin bir Web3 kimliğini veren, doğrulayan veya sahibi olmasına izin verir. Zincir dışı veriler, artık doğrulanmış bir kimlik bilgisi biçiminde güvenilmeyen zincir üstü kontroller gerçekleştirmek için kullanılabilir.. “

Polygon ID, Iden3 protokolünü ve Circom ZK araç takımlarını kullanır ve Web3 kullanıcıları, diğer hassas bilgilerini riske atmadan kimlikleri doğrulayabilir.

Polygon ID araç seti, Doğrulayıcı SDK’sını, Cüzdan SDK’sını, Veren düğümü ve Cüzdan uygulamasını içerir. Polygon üzerinde çalışan herhangi bir geliştirici, dijital tanımlayıcıları uygulamalara entegre etmek için bu araçlardan yararlanabilir. Entegrasyon, KYC uygulama, parolasız oturum açma ve e-ticaret kurulumu gibi kullanım durumlarında uygulanabilir.

IoT ve Blockchain Lock şirketi, ‍Clique dijital pasaport platformu, Web3 oyunu The Sandbox, P2P ödeme sağlayıcısı ‍DePay, altyapı platformu Web3 Kaleido, NFT cüzdanı ve toplayıcı Komet dahil olmak üzere birçok proje kimlik çözümünü entegre etti.

Polygon ID, tanıtımından neredeyse bir yıl sonra halka açık hale gelirken, bildirildiği üzere Polygon zkEVM beta sürümünün Mart ayında yapılması planlanıyor.Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın