https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Polygon zkEVM ana ağ betası 27 Mart’ta yayınlanacak

Polygon zkEVM ana ağ betası 27 Mart’ta yayınlanacak


  • Polygon zkEVM, Ethereum sürtünmesiz ölçeklendirme araçlarını destekler.
  • Polygon Labs ekibi, 27 Mart’ta ana ağda Katman 2 ölçeklendirme çözümünü hayata geçirmeyi planlıyor.
  • zkEVM kapsamlı bir şekilde test edilmiş ve denetlenmiştir ve “Ethereum test vektörlerinin %100’ünü” geçmiştir.

Polygon Labs, 27 Mart 2023’te Polygon zkEVM için ana ağ genel beta sürümünün yayınlandığını duyurdu.

Gelecek ay Polygon zkEVM ana ağ beta sürümü

Polygon protokolünün (MATIC) geliştirilmesine yardımcı olan ekip, Salı günü yayınlanan bir blog yazısında, Polygon zkEVM’nin uzun ve dolambaçlı bir yol haritasından sonra halka açılacağını söyledi. Haber, MATIC’in fiyatını, daha geniş kripto piyasasının ABD enflasyon verilerine tepki vermesi kadar etkilemedi.

Blog yayınında paylaşılan ayrıntılara göre, Polygon zkEVM, bu yolculuk sırasında, en iyi 84.000 zkEVM cüzdanını görmek, 75.000’in üzerinde bilgi kanıtının oluşturulması ve 5.000’in üzerinde akıllı sözleşmenin devreye alınması dahil olmak üzere birçok dönüm noktasına ulaştı.

Layer 2 ölçekleme çözümü, Ethereum ağına daha hızlı ve daha ucuz işlemler getirmeyi amaçlıyor. Polygon Labs ekibine göre, zkEVM iki denetimden geçti ve “zkEVM için geçerli olan Ethereum test vektörlerinin %100’ü geçti. “

Güvenlik en yüksek önceliğe sahiptir, bu nedenle Polygon zkEVM bir dizi test ve denetimden geçirilmiştir.Polygon Labs, topluluğun önümüzdeki haftalarda merakla beklenen yumuşak lansman hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olacağını yazdı. Kullanıcılar ve geliştiriciler ayrıca güvenlik önlemleri konusunda tam şeffaflığa sahip olacak.

Polygon zkEVM, geliştiricilerin Ethereum’da aynı kodu kullanarak Polygon’da uygulamalar oluşturabilecekleri sürtünmesiz ölçeklendirme EVM denkliğini destekler.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın