medyauzmani.com

Popüler analist en çok güvendiği grafik üzerinden Bitcoin’i değerlendirdi – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – X üzerinden paylaştığı Bitcoin analizleriyle popüler hale gelen tecrübeli analist Peter Brandt, bu sefer uzun süredir kripto para fiyatı için kararlı sonuçlar veren bir grafiği paylaştı.

Ünlü trader Peter Brandt, X’teki son gönderisinde kripto ticaretinde sıklıkla kullandığı bir grafik olan haftalık Renko grafiğini paylaştı.

Renko grafiği, fiyat hareketlerini standart şekilde yansıtan mum veya çizgi grafiklerinden farklı olarak hareketleri blok halinde gruplandırıp varlığın trendini tespit etmek için kullanılıyor. Brandt, bu grafiğe oldukça güvendiğini ifade ederken son 5 yıllık periyotta Renko’nun sadece sadece 5 kez ıskaladığını ve bu istatistiğe göre grafiğin son derece güvenilir bir teknik araç olduğunu savundu.

Brandt tarafından paylaşılan grafiğe bakıldığında son alım sinyalinin Bitcoin’in 22.000 dolara seviyelerinde olduğunda ortaya çıktığı görülüyor. Güncel durumda Bitcoin, 34.000 dolar bandına ulaşmasıyla grafiğin al sinyalinin tutarlı olduğu görülebiliyor.

Basit bir görünüme sahip olan grafik yapısının, kolay anlaşılabilir olmasının yanında güçlü bir teknik altyapısı olduğundan bahsedilirken grafikte belirli değerlere bağlı olarak yükseliş ve düşüş trendleri tahmin edilmeye çalışılıyor.

Ancak Brandt’ın Bitcoin hakkındaki güncel görüşü grafikteki yükseliş görünümüne rağmen kripto paranın bir dip daha görebileceği yönünde. Bu görüşüne dile getirirken bir de uyarıda bulunan tecrübeli trader, piyasalardaki öngörülemezliğe dem vurarak en tecrübeli isimlerin bile her zaman yanılabileceği gerçeğinin akılda tutulmasını istiyor.

Brandt, daha önceki paylaşımlarında Bitcoin’in önümüzdeki yılın son çeyreğine kadar rekor seviyesine ulaşamayacağını tahmin ederken bir yıllık süre zarfında piyasada fiyat dalgalanmanın artacağını iddia etti.

Renko grafiği ise teknik görünüm üzerinden kripto ticareti yapan yatırımcıların yararlanabileceği bir başka araç olarak Peter Brandt’ın dikkatini çekmişe benziyor.

Bitcoin’de son durum

Bitcoin, haftanın ilk yarısı yükseliş ivmesini hızlandırarak 35.000 dolar seviyesini test ettikten sonra yukarı yönlü hareketinde bir miktar ivme kaybetti. Kripto para, son 48 saatte ise daha çok 33.800 – 34.800 dolar bandında yatay hareket etmeye başladı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın